szombat, december 27, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

World Press Photo: Megsebesült gázai kisfiút ábrázol az év fotója

A World Press Photo utoljára azzal került bele a hazai hírekbe, hogy a budapesti kiállításon deviáns távol-keletieket bemutató fényképek is megtekinthetőek voltak a kiskorúak számára. Az idei év fotója azonban igazán megdöbbentő és jól ábrázolja a cionisták által elkövetett népirtás kegyetlenségét.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A amszterdami székhelyű alapítvány zsűrijének bejelentése szerint a 68. sajtófotó-világverseny győztese, Elouf a The New York Times című amerikai napilap számára készítette el Mahmúd Addzsúr kilencéves című fotóját.

A leírás szerint Mahmúd a Gázai övezetben 2024 márciusában végrehajtott izraeli támadásban sebesült meg súlyosan. A bombázások során bekövetkezett robbanásban a fiú mindkét karját elveszítette. Később Katarba szállították, ahol családjával együtt ugyanabban a lakónegyedben él, mint a fotográfus.

World Press Photo
A fénykép, amivel Szamar Abu Eluf, a The New York Times fotóriportere elnyerte az Év Sajtófotója díjat World Press Photo nemzetközi sajtófotóversenyen 2025. április 17-én (Fotó: MTI/EPA/World Press Photo Alapítvány/Szamar Abu Eluf)

Maga Elouf 2023 decemberében menekült el Gázából, ezt követően pedig dokumentálta azon, súlyosan sebesült gázaiak történeteit, akiknek gyógykezelés céljából sikerült kijutniuk a térségből.

A zsűri közlése szerint a kép elsősorban megkomponáltsága és a fények használatára fordított figyelem révén érdemelte ki a fődíjat.

Arról is tájékoztattak, hogy a többlépcsős kiválasztási folyamat végén versenyben volt még az Amazonas-vidéki szárazságot ábrázoló kép, valamint az a fotó, amely a Mexikó és az Egyesült Államok határát éjszakai viharban átlépő kínai bevándorlókat ábrázol.

„2024 gyorsan változó politikai és médiakörnyezete közepette a pályázat díjazott képei arra ösztönzik a közönséget, hogy nézzenek túl a napi híreken, és éljék át a világ különböző tájainak kiemelkedő, de figyelmen kívül hagyott történeteit. A kiválasztott képek a küzdelem és a dac mellett az emberi jóságot és bátorságot is bemutatják” – olvasható a kuratórium közleményében, amely az internetre is felkerült.

A pályázat győztesét, valamint a további 41 díjazott fényképet 141 ország 3778 fotósa által beküldött 59 320 pályamű közül választották ki.


Egy emléknap, amiről tilos a megemlékezés a “demokratikus” nyugati világban: a Palesztin Gyermekek Napja

Videó: Így lőnek le egy palesztin gyermeket Ciszjordániában

L. Simon László a törvénysértő és létrontó kiállítás népszerűségével dicsekszik

(Hirado.hu nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

“A gyerekek képernyőszükséglete nulla!” – interjú Pécsi Ritával a képernyőfüggőségről I. rész

Mennyi az elfogadható képernyőidő a gyerekek számára? A Minecraft...

Ukrán jogállam: a húsdarálóba küldik, hogy ne tudja felhívni a korrupcióra a figyelmet

Az EU érett Ukrajna ismételten bemutatja, hogyan is működik...

Magyarországnak nem, de Németországnak talán kiadják a magyarverő antifa terroristát a franciák

Franciaország még áprilisban megtagadta egy albán antifa terrorista, Rexhino...

Elegük van: megtámadják az ukrán civilek a kényszersorozókat

Előkerült a feszítővas meg a kés is. Az ukránoknak...

Kategóriák

Magyarországnak nem, de Németországnak talán kiadják a magyarverő antifa terroristát a franciák

Franciaország még áprilisban megtagadta egy albán antifa terrorista, Rexhino...

Elegük van: megtámadják az ukrán civilek a kényszersorozókat

Előkerült a feszítővas meg a kés is. Az ukránoknak...

Izrael nem hajlandó kivonulni Gázából

A cionista védelmi miniszter kijelentette, hogy biztonságuk érdekáben kell...

Izrael mostantól bezárhatja bármelyik külföldi médiumot az állam “biztonságának” ürügyén

Ha egy külföldi médiafelület Izraelben véletlenül be találná mutatni...

Frontvonal a hegyvidéken: India úthálózatokat épít a Himaláján Kína ellen

A térségben sor került már összecsapásra a hinduk és...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55