Malajziába már rég nem utazhatnak be zsidók, ezt a példát követi most a Maldív-szigetek. Banglades és a Maldív-szigetek is külön-külön új Izrael-ellenes útlevélszabályokat léptetett életbe, utóbbi szerint a lépés célja a palesztinokkal való határozott szolidaritás kifejezése.
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
A két ország, amelyek lakosságának több mint 90 százaléka muszlim, régóta támogatja a palesztinokat, és egyikük sem ismeri el a népirtó Izraelt legitim államként.
Új szabályozás a Maldív-szigeteken
A Maldív-szigetek megtiltotta az izraeli útlevelekkel történő beutazást az országba, miután a parlament jóváhagyta az erről szóló szabályozást. Az új szabályozást Mohamed Muizzu maldív elnök már alá is írta, aki ezzel akarta hangsúlyozni, hogy országa elítéli Izraelnek a palesztin nép ellen elkövetett folyamatos atrocitásait. A módosított beutazási törvény megakadályozza az izraeli útlevéllel rendelkezők beutazását, bár a kettős állampolgárok továbbra is beutazhatnak a nem izraeli okmányaikkal.
A változtatást először 2024-ben vezették volna be, de elhalasztották.
Egyébként az izraeli külügyminisztérium már egy ideje azt tanácsolja az állampolgárainak – a kettős állampolgárságtól függetlenül -, hogy ne utazzanak a Maldív-szigetekre, és azt ajánlotta az országban tartózkodó izraelieknek, hogy a korlátozott konzuli támogatás miatt fontolják meg a mihamarabbi távozást.
Muizzu bejelentette továbbá, hogy
különleges megbízottat kíván kinevezni a palesztin területek humanitárius szükségleteinek felmérésére, és nemzeti adománygyűjtő kampányt indít a „Maldívok szolidárisak a palesztinokkal” címszó alatt.
Banglades is lép
Bangladesben eközben a kormány visszaállította a korábban eltörölt szabályozást, amelynek értelmében állampolgárainak útlevele nem lesz érvényes a zsidó államba való beutazásra.
Az útlevelekbe egy új passzust fognak illeszteni, amely arról tájékoztatja annak birtokosát, hogy az
„Izrael kivételével minden országra érvényes”.
A bangladesi hatóságok a múlt héten adtak ki utasítást az útlevelek visszaállítására, amit Nilima Afroze, a belügyminisztérium egyik helyettes államtitkára is megerősített.
„A bevándorlási és útlevélosztály főigazgatóját felkérték, hogy tegye meg a szükséges intézkedéseket a változtatás végrehajtása érdekében” – mondta Afroze.
Cionista véleménydiktatúra: Kitoloncolhatják az USA-ból a palesztin egyetemistát
(Neokohn nyomán Szent Korona Rádió)