szerda, november 26, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Igazoltatás közben próbálta megvesztegetni a magyar rendőröket a migráns

Megint migránst fogtak Budapesten. A férfi abban reménykedett, hogy lefizetheti a rendőröket. Vajon miért gondolhatta, hogy ez megoldás lehet? Bízunk benne, hogy egyszeri alkalom volt, és nem bevett szokás a migránsok körében, mert az komoly nemzetbiztonsági kockázatot jelentene hazánkra.

Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07

A Fővárosi Nyomozó Ügyészség gyanúsítottként hallgatott ki egy kambodzsai férfit, aki negyvenezer forintot akart átadni a rendőröknek, hogy további intézkedés nélkül elengedjék – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség.

Vasárnap délután Budapesten a rendőrök ellenőriztek egy ázsiai férfit, aki közölte, hogy az iratait a lakásán felejtette. A ruházata átvizsgálásakor a férfi irattartójából előkerült egy régi formátumú, 1997-ben kiállított vezetői engedély első oldala, aminek a sorszáma elmosódott, illetve az érvényessége is lejárt.

Az igazolványból és a férfi által bediktált adatokból a rendőrök nem tudták megállapítani a személyazonosságot, és a férfi a jogszerű magyarországi tartózkodását sem tudta igazolni.


A rendőrök közölték, hogy a személyazonosság megállapítása érdekében előállítják a kerületi rendőrkapitányságra, majd beültették a szolgálati gépjárműbe.

A férfi többször kérte a rendőröket, hogy engedjék el, majd a tárcájából elővett negyvenezer forintot, és a mellette ülő járőrnek át akarta adni, miközben azt mondta:

„negyvenezer forintot adok, ha elengedtek”.

A rendőrök a felajánlott pénzt nem fogadták el.

A nyomozó ügyészek az elkövetés másnapján minősített hivatali vesztegetés bűntettének gyanúja miatt hallgatták ki a férfit, a gyanúsított azonban nem tett vallomást.

A férfi sem magyar, sem kambodzsai érvényes okmányokkal nem rendelkezik, jogszerű magyarországi tartózkodását semmilyen módon nem tudta igazolni, bejelentett lakcíme nincsen, és tartózkodási helyét sem adta meg.

Az ügyészség indítványozta az őrizetben lévő elkövető letartóztatását, melyről a Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája dönt.

Négy év börtönt kapott vesztegetés elfogadásáért a főorvos

Illegális idősek otthonát számoltak fel Bács-Kiskun vármegyében, a gondatlanságba egy néni bele is halt

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Nyíltan fenyeget az antifa? 65 ember szenzitív adatait hozta nyilvánosságra egy szélsőbaloldali társaság

A nevek és lakcímek alapján egyértelműen beazonosíthatóak a személyek,...

Buziházasság: Az EU-s országoknak kötelezően el kell fogadni a más tagállamokban kötött azonos nemű házasságokat

Az Európai Unió Bírósága szerint ha egy országban buziházasság...

Chatkontroll-törvény: Totális megfigyelést vezetne be az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság Chatkontroll néven elhíresült javaslata lehetővé tenné,...

Orosz drónok sértették meg Moldova és Románia légterét

A masszív ukrajnai támadás során több orosz drón is...

Kategóriák

Nyíltan fenyeget az antifa? 65 ember szenzitív adatait hozta nyilvánosságra egy szélsőbaloldali társaság

A nevek és lakcímek alapján egyértelműen beazonosíthatóak a személyek,...

Chatkontroll-törvény: Totális megfigyelést vezetne be az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság Chatkontroll néven elhíresült javaslata lehetővé tenné,...

Orosz drónok sértették meg Moldova és Románia légterét

A masszív ukrajnai támadás során több orosz drón is...

Nagy előnnyel nyerné most a választásokat az osztrák FPÖ

Jelentős előnnyel számolhat az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ).  Kövesd Telegram csatornánkat! Folyamatosan...

Vőlegénye mellől rángatták ki, majd erőszakolták meg a migránsok a 18 éves lányt

Autójukból rángatták ki a fiatal párt a migránsok Rómában,...

A Fidesz jelöltje szerint 2025-ben nem volt Pride sem Budapesten, sem Pécsett

Úgy látszik, már a Pride említésére is valóságtagadásba megy...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55