Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Miért nem fog senki Netanjahu ellen tüntetni?!

Netanjahu holnapután Budapestre látogat, az ország pedig tárt karokkal fogadja. Ez lesz a második külföldi útja azóta, hogy az ICC elfogatóparancsot adott ki ellene a legsúlyosabb emberiesség elleni bűncselekmények miatt. Az első útja Donald Trumphoz vezetett – a második Orbán Viktorhoz. Kezdi egy igen éleslátó Facebook-bejegyzés a vérforraló esemény taglalását. Önmagában a tény, hogy közösségi médiás bejegyzést kell kiraknunk a témában, mutatja, hogy mennyire igaza van. Kussol mindenki, alig szólalnak meg néhányan: ez a gyarmati elnyomás lényege.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Ez a tény önmagában is sokatmondó. Mégis: miközben Amerikában tömegek tüntettek Netanjahu látogatása ellen, Magyarországon síri csend. Nincsenek tiltakozások, nincsenek felháborodott publicisztikák. A politikai elit, a közvélemény, a jogászok és az emberi jogi aktivisták is hallgatnak. Cinkos módon, beleegyezően. A világon nincs még egy ilyen ország.

A magyar „független” sajtó pedig szokásához híven, maszatol. Még az izraeli sajtó is egyértelműbben fogalmaz, amikor erről a látogatásról ír. A Times of Israel például azzal a felháborodással kezdi tudósítását, hogy Netanjahu ismét külföldön tölti a sábátot népes kíséretével és biztonsági csapatával, az izraeli adófizetők költségén. Azt is világossá teszik: a látogatás célja Trump etnikai tisztogatáson alapuló „béketervének” előmozdítása – vagyis annak megvitatása, hogyan támogathatná Magyarország a gázai lakosság teljes kitelepítését. A terv szerint az Egyesült Államok vezetné az újjáépítési projektet, ami Gázát mediterrán üdülőhellyé alakítaná.

Ehhez képest a HVG, a Magyar Narancs és a Telex mindezt úgy keretezi: Netanjahu „szokásához híven” a vendéglátó országban várja ki a péntek délutántól szombat estig tartó szombatot. A liberális magyar média, ami hónapok óta következetesen relativizálja Izrael háborús bűneit, most azt tartja legfontosabbnak kiemelni, hogy a vendég „a zsidó vallási hagyományokat betartva” tölti nálunk a sábátot – mintha ez valami megható emberi gesztus volna. Miközben a Haaretz újságírói és több izraeli ellenzéki szereplő rendszeresen cinikus, szekuláris hatalomtechnikusnak tartják Netanjahut, aki köztudottan ateista, nem tartja a sábátot, és a saját hazájában sem él kóser módon.

A magyar médiumok nemcsak azt hallgatják el, hogy Netanjahu Trumpon kívül más államfőt nem látogatott még meg a népirtás kezdete és az ICC elfogatóparancsa óta – de még a tárgyalások valódi témáját is elkenik. Egyedül az Index ír róla érdemben – ott viszont dicsekvésként tálalják, hogy Magyarország immár milyen „fontos szereplő” lett a világpolitika színpadán. Ugyanez a cikk említi meg büszkén, hogy mintegy 250 izraeli tulajdonú vállalat működik Magyarországon, több mint négyezer embernek adva munkát, és hogy szóba jöhet majd az az energetikai együttműködés is, aminek keretében Izraeltől vásárolnánk földgázt (a csúnya, megszálló, háborúzó Oroszország helyett, ugyebár).

És természetesen ők is hozzáteszik, tisztelettudóan: „az izraeli kormányfő azért vasárnapig marad, mert szokásához híven a vendéglátó országban tölti a szombat délutánig tartó sábátot.” Teljesen komolyan: mintha ez volna a legfontosabb szempont. Nem a népirtás. Nem a kitelepítési tervek. Nem a nemzetközi jog megsértése. Hanem ez az április 5-ei sábesz.

Nem tudom, másnak mindez mit jelent, de számomra ez a cinizmus, ez a hallgatás és a rezzenéstelen beletörődés a magyar társadalom egyik legsötétebb erkölcsi pillanata. Egy történelmi kudarc, ami megerősíti: ezt a szimpla tesztet most civil társadalmilag nem tudtuk teljesíteni. Mindenki tudja jól, hogy aki most hallgat, az nem „semleges”, és nem pusztán Netanjahu látogatását normalizálja. Hanem Gáza teljes lebombázását, kitelepítését, az emberek tömeges lemészárlását, a víz és gyógyszer nélkül hagyott gyerekek kiéheztetését, korunk legkegyetlenebb, legnagyobb szabású és leginkább dokumentált népirtását.

A magyar társadalom vagy Orbántól vagy egy hozzá hasonlóan mindenhatóként kezelt ellenzéki vezetőtől vár mindent, mintha nekünk nem lenne személyes felelősségünk. Nem az a kérdés most, hogy Orbán mit tesz. A kérdés az: mi mit nem teszünk.

(A képeken: amerikaiak tüntetnek Netanjahu washingtoni látogatása idején tavaly júliusban)

A szerzőről és az összekeveredett ideológiákról

Elképesztő jelenség, de erről is muszáj szólnunk: az úgynevezett „jobboldaliak” hallgatnak leginkább. Kimosta az agyukat a Fidesz gépezete az „iszlámozással” egyfelől, másik oldalról pedig a filoszemitizmussal, a zsidók imádatával. Így leghangosabban a balliberálisok tiltakoznak, például a gázai népirtásról is ők beszélnek idehaza leginkább, de Nyugat-Európában is. Itthon még a nemzeti radikálisnak mondott oldal néhány prominense is felszólal Izrael politikájával szemben, Magyarország gyarmatosítása ellen, mint az eredeti politikai felosztás szereplői. De aztán ennyi… A téma tabunak számít. Köszönjük Fidesz!

Van itt minden…

A fenti bejegyzést is egy buzilobbista és cigányvédő írta, lásd a képünkön. Szerkesztőségünkben is vitát váltott ki, hogy lehet-e ilyen ember gondolait közzétenni, akivel valószínűleg semmilyen más témában nem értünk egyet. Arra jutottunk, hogy az igazságot ebben a témában kimondta, és Netanjahu és Izrael megítélésében most egyetértünk.

Hihetetlen, de úgy tűnik, hogy a palesztinokkal szembeni igazságtalanság, és a palesztin nép kiirtásának ügye a valódi, eredeti „szélsőjobboldalt” (mint mi) és csak a liberálisok ingerküszöbét éri el. A kóserkonzervatívokat nem lehet összezavarni holmi emberi jogokkal…

(Szent Korona Rádió) 

Trump Izrael bábja, avagy MAGA helyett MIGA

Válaszcsapás: Súlyosan sérül Magyarország szuverenitása

A dísz-köztársasági elnök Auschwitzba invitálja a magyarokat

Bosnyákok mutatták fel a palesztin zászló szabadságát a Kazinczy utcai zsinagógánál

A homoszexuálisokat még az ördög is megveti – Szentek szavai a szodómiáról

Manapság még a magukat vallásosnak, kereszténynek valló, sőt akár klerikális ...

Trón és Oltár

2026. 06. 25.

pedofil homoszexuális

Ez a „szerető közeg”? Pedofil bűncselekményekkel és emberkereskedelemmel vádolják az Egyesült Királyság első homoszexuális „apját”

Hogyhogy nem, újabb szivárványcsaládról derült ki, hogy a „apa és ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

A Tisza-kormány aláírja a magyar oktatás halálos ítéletét?

Mire számíthatunk a Tisza-kormány oktatási miniszterétől, Lannert Judittól? Milyen irányba ...

Belföld

2026. 06. 24.

Telegram posztjaink (2026.06.23.)

Lövöldözés történt egy zsidó negyedben; Megszólalt az Erzsébet hídról a buzizászlókat eltávolító férfi; Fokozott rendőri jelenlét lesz a budapesti Pride idején – Telegram posztjaink (2026.06.23.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 23.

A pedofília elfogadtatásának kísérlete

Barcsa-Turner Gábor: A szabad szerelem jelszavával évtizedek óta zajlik az „érzékenyítés” a pedofília elfogadtatásának irányába

Menjünk ki a hálószobájukból?! – követelik. Hát akkor ők meg ...

LMBTQP

2026. 06. 23.

Telegram posztjaink (2026.06.22.)

Sulyok Tamás NER-báb helyett Tisza-báb köztársasági elnök jön; Orgia miatt rongálták meg a várat; A kommunizmus és a genderizmus ugyanannak az eszmének két arca; – Telegram posztjaink (2026.06.22.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 22.