Bár korábban az amerikai elnök ellenezte a kriptoeszközöket, amint elérkezett a kampány ideje, hirtelen nagyot változott a cionista showman véleménye. Jelenleg Donald Trump célja az, hogy az Egyesült Államokat a kriptoipar központjává tegye. Modernizmus, digitalizáció mindenek felett.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Habár az amerikai elnök korábban kifejezetten ellene volt a kriptoeszközöknek, most mégis ezekkel diverzifikálná az Egyesült Államok stratégiai tartalékát.
Kriptotartalék létrehozását jelentette be vasárnap Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke. A stratégia tartalékban nem csak a bitcoin, hanem több más kriptovaluta került bele. A kriptotőzsdék sokszor ellentétesen mozognak a hagyományos tőzsdékkel, a befektetők ezért is szeretik ezeket az eszközöket.
„Néhány évvel ezelőtt Donald Trump még nagy ellensége volt a kriptoeszközöknek, gyakorlatilag azt mondta, hogy a bitcoin egy átverés. Aztán jött az elnökválasztási kampány, amiben már kriptobarát elnökjelöltként mutatta be magát, egyrészt mert ezzel széles választóközönséget tudott megnyerni magának, másrészt a kriptoközösség vezetői is komoly összegekkel támogatták a kampányát”
– mondta Nagy Viktor az InfoRádióban.
Mindent a népszerűségért és a modernizmus jegyében
Donald Trump már a kampánya során is jelezte, hogy stratégiai kriptotartalékot hozna létre, tehát az ötlet nem új. Viszont az elmúlt hónapokban nem sok információ érkezett ezzel kapcsolatban, és a befektetők türelmetlenné váltak. Ennek tudható be, hogy a kriptoeszközök esésnek indultak. A folyamat múlt vasárnapig tartott, amikor Donald Trump két üzenetet tett közzé.
Az egyikben utasította az elnöki munkacsoportot a kriptotartalék létrehozására, a másodikban pedig közzétette, hogy a stratégiai tartalék alapja a bitcoin és az ethereum lesz.
Még ezekkel az információkkal együtt is több a kérdés, mint a válasz. Annyit már lehet tudni, hogy öt kriptovaluta, a bitcoin, az ethereum, a cardano, a solana és a ripple lesz benne a stratégiai alapban. Valamint az is ismert, hogy Donald Trump célja, hogy az Egyesült Államokat a kriptoipar központjává tegye, e téren is a világelsőség a célja.
„Amit viszont nem tudunk, hogy mekkora lesz ez az alap, milyen időtávlatban tervezik feltölteni, illetve, hogy honnan származik majd a kriptovaluta”
– hangsúlyozta Nagy Viktor. Utóbbira két forgatókönyv létezik: egyfelől vagy a piacon veszi meg az állam adófizetői pénzből, vagy pedig korábbi bűnüldözési akciók során lefoglalt kriptovalutákból származhat a volumen.
Előny a digitalizáció a tőzsdén?
A Portfolio elemzője szerint a tartalék létrehozásának célja a diverzifikáció, hogy többféle eszköz legyen a stratégiai alapban. Azt azonban hozzátette, hogy a kriptoeszközökről azt mindenképpen érdemes tudni, hogy az elmúlt évek tapasztalata alapján az értékük nem feltétlenül korrelál más tőkepiaci mozgásokkal. A diverzifikációra azért is alkalmasak, mert amikor adott esetben a múltban más területeken esés is volt tapasztalható, a kriptovaluták nem követték azt.
Az elemző megjegyezte, a befektetők többek között ezért is szeretik ezeket az eszközöket. Nagy Viktor arról is beszélt, hogy az ilyen jellegű stratégiai alap létrehozása még egyáltalán nem bevett gyakorlat a világban.
„Bizonyos országok ugyan elfogadják fizetőeszközként a bitcoint, de nagyobb tartalékot még senki nem hozott létre kriptoeszközökből. Németország egy darabig rendelkezett némi kriptoalappal, de a készletet hamar leépítették. Vagyis nem arról van szó, hogy az Egyesült Államok most bárkivel is versenyre szeretne kelni, ebben a döntésben ez nem volt szempont”
– tette hozzá.
Digitális jegybankpénz is tovább építi a digitális diktatúrát
(Infóstart nyomán Szent Korona Rádió)