vasárnap, június 29, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Hanyatló Magyarország: a fiatalok 20%-a cigány

Somogyi András Orbán nyaralásán indokolatlanul alacsony mércével élcelődő műsora után már beszámoltunk róla, hogy a cigányok elérték az 1 milliós létszámot. Most ez ismételten megerősítésre került. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A Demokrata interjút készített a cigányság demográfiai helyzetéről Forgács Istvánnal “cigányügyi szakértővel”. Az interjú során ismételten szóba került, hogy mennyien is lehetnek a cigányok hazánkban.

Egyes szélsőséges cigány “jogvédők” sokszor dobálóznak  1,5 és 2 milliós számokkal, mely a magyarországi összlakosság 20%-át jelentené. Forgács elmondta, hogy a 2022-es népszámláláson mindössze kétszáztízezren vallották magukat cigánynak, ami a társadalomnak alig több mint 2%-a. A két adat között tízszeres eltérés van. Mégis mondhatjuk azt, hogy a másfél milliós adat sokkal közelebb áll a valósághoz, mint az, hogy továbbra is az alacsony létszámról beszéljünk.

Forgács is hangsúlyozza, hogy aki kiemeli a homokból a fejét, elhagyja a jól szituált, szinte csak fehérek lakta területeket, és vidékre utazik, az szembesül a valósággal. Hiszen jól tudjuk, hogy teljes elcigányosodott vármegyéi, vármegye részei vannak már Magyarországnak.

Forgács szerint,

“reálisan nézve a cigány lakosság száma valahol egymillió fő környékén lehet, ami a teljes lakosság mintegy tíz százaléka.”

A megoszlás persze aránytalan. Hiszen bár óriási problémák vannak városokban a cigányokkal, a létszámuk mégis vidéken nagyobb.

Ami azonban még nagyobb probléma, hogy arányuk a fiatalabb generációk felé haladva folyamatosan nő.

“a cigányok aránya a fiatalabb generációkban sokkal magasabb. A tíz év alatti korosztályban ez az arány tizenöt, az öt év alattiaknál pedig húsz százalék fölött sejthető. Azaz minden negyedik-ötödik gyermek ebben a korosztályban cigány származású lehet”

– mondta.

Így szerinte a többségi társadalom kénytelen lesz elfogadni azt, hogy a közeljövőben a társadalom sokkal nagyobb arányát fogják kitenni a cigányok, mint amit manapság érzékelünk. Amit ő tárgyilagosan megállapít, az sötét jövőt fest a gyermekeink elé:

“Gyermekeik és unokáik is sokkal több cigánnyal fognak együtt élni a magyar társadalomban, mivel az alsó korosztályokban ezek az arányok magasabbak.”

A radikális, szinte visszafordíthatatlan változás a küszöbön van, ugyanis Forgács előrevetítése szerint: “2050-ig a mostani tízszázalékos arány felkúszhat tizennyolc-húsz százalék környékére, azaz a jelenlegi egymillió cigányból kétmillió lesz.”

A rasszkeveredésről, a magyar haza elcigányosodásáról természetesen ő nem beszél baljósan, arról ugyanakkor finoman igen, hogy ez a cigánytöbblet milyen életet fog élni? Integrálódnak valamilyen szinten a társadalomba, vagy többségük az underclasshoz tartozva, környékek teljes lepusztításával és leélésével a manapság is jól tapasztalható szubhumán létet választja?

“A fő kérdés mégiscsak az, hogy vajon a cigány mozdonyvezető, varrónő és villanyszerelő jól végzi-e a munkáját, azaz a társadalmon belül megnő-e az eltartottak vagy az eltartásra szorulók aránya” – fejezi ki finomabban a fentieket saját megfogalmazásában.

A cigányok többségbe kerülése továbbra is szembeötlő, ha népesedési arányszámokat is megvizsgálunk. Míg a magyarok termékenységi rátája csupán 1,4, addig a cigányoké 2,8 (de ez a szám volt már 3 fölött is, ami nagy mértékű népességrobbanásra utal).

Forgács az interjúban forró talajra lép, ugyanis arról kezd el értekezni, hogy a cigányok körében tapasztalható magas születési rátát le kell csökkenteni, mely szerinte a cigányság polgárosodásával érhető el. Arra most részletesebben nem térünk ki, hogy mennyire tartjuk reálisnak a cigányság polgárosodását, ha több száz év alatt nem lehetett rábírni őket a normális életvitelre, de mindenesetre mindenkinek ajánljuk, hogy ezen elgondolkozzon.

Zárásként is érdekes gondolatokat fogalmaz meg, ugyanis az elcigányosodás problémájának megoldására a cigány termékenységi ráta csökkentése mellett szerinte javallott a többségi társadalom (tehát a magyarok) termékenységi rátájának növelése, hiszen ez az arányokban is változásokat hozna el.

 “A lényeg az, hogy a magyar népesség növekedjen és mindeközben a felelősségteljes gyermekvállalás minden közösségben előtérbe kerüljön. Azokban a falvakban, ahol a többségi lakosság elöregedett és a fiatalok elköltöztek, a cigány családokban sok esetben négy, öt vagy akár hat gyermek is születik. Az idősek, nyugdíjasok kihalásával és a fiatalok elvándorlásával szinte csak a cigány családok maradnak, akik újra és újra gyermeket vállalnak.”

– mondta az előbbiekben említett gondolatok fonalában.

Szerinte attól nem kell tartani, hogy többségbe kerülnek hazánkban a cigányok, de azon területeknek és településeknek a száma meg fog nőni, ahol helyi szinten túlnövik a magyarságot, mint ezt látjuk már most számos településünkön. És szerinte ez a folyamat megállíthatatlan.

Az a legendás cigány gyerek szeretet: vizeletes, szaros gyerekek kutyatápon éltek

Cigány gyermekszeretet legendája: Négy unokájukat erőszakolták meg a cigány nagyszülők a szülők tudtával

(Demokrata nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

HVIM: Megfutamodott a Fidesz, de mi büszkék lehetünk a vármegyés harcosainkra!

A mai napon a kormány meghódolt a globális LMBTQP-lobbi...

HVIM: Újabb és élhetőbb házirenddel jelentkezünk a mai gyűléseink kapcsán

A HVIM mai napi rendezvényükre szóló új házirendjét ismertető...

Homoszexuális szaporodást kísérleteznek ki kínai kutatók – egyelőre csak egereken

Homoszexuális szaporodás: génszerkesztéssel sikerült néhány életképes és nemzőképes egeret...

Kategóriák

HVIM: Megfutamodott a Fidesz, de mi büszkék lehetünk a vármegyés harcosainkra!

A mai napon a kormány meghódolt a globális LMBTQP-lobbi...

HVIM: Újabb és élhetőbb házirenddel jelentkezünk a mai gyűléseink kapcsán

A HVIM mai napi rendezvényükre szóló új házirendjét ismertető...

Homoszexuális szaporodást kísérleteznek ki kínai kutatók – egyelőre csak egereken

Homoszexuális szaporodás: génszerkesztéssel sikerült néhány életképes és nemzőképes egeret...

A halálbüntetés Japánban továbbra is működik

Három év után újabb halálbüntetés került végrehajtásra Japánban, ezúttal...

Kritikus éhínség Gázában: két hónapos csecsemő halt éhen

Továbbra is szedi áldozatait az izraeli terror a gázai...

Csupán felfüggőt kapott egy német transznemű, aki gyerekek előtt mutogatta magát és szexuálisan zaklatta őket

Egy magát nőként azonosító férfit Gießenben (Németország) tíz hónap...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55