Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
antifasiszta tüntetések

Ismételten antifasiszta tüntetések voltak Németország városaiban az AfD ellen

Több, mint 60 nagyvárosban és kisebb településeken is tüntetnek a jobboldali szélsőségek és az ország jobbratolódása ellen Németországban – írja a Tagesschau nyomán a Telex. A rendőrség szerint az antifasiszta tüntetések résztvevői Kölnben 40 ezren voltak, de Berlinben is tízezrek gyűltek össze szombat este. A tüntetéssel párhuzamosan zajlott az AfD kampánynyitó kongresszusa Halléban.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A berlini Brandenburgi kapunál a résztvevők telefonjaikkal világítottak, sípoltak és antifasiszta dalokat énekeltek. Hasonló antifasiszta tüntetések egy évvel ezelőtt is zajlottak Németországban, ahol az antifák az AfD-sek megölésére uszítottak, a mostani megmozdulások ezek folytatásai. Az országban egy hónap múlva választást is tartanak, a mérések szerint jelenleg a CDU/CSU vezet, a második helyre a „szélsőjobboldali” AfD-t mérik. A szombati tüntetéseken sok plakát nemcsak az AfD ellen szólt, hanem kifejezetten a CDU (Kereszténydemokrata Unió) vezetője és kancellár-jelöltje, Friedrich Merz ellen is.

Merz pénteken közölte, hogy pártja a jövő héten a migrációs politika szigorítását célzó indítványait a parlament elé viszi. Ha ezek a kezdeményezések végül eljutnak a szavazásig, elképzelhető, hogy az AfD segítségével át is mennek. Merz korábban megígérte, hogy amennyiben kancellárrá választják, megtiltja a megfelelő papírok nélküli beutazást az országba, és fokozza a kitoloncolásokat is.

antifasiszta tüntetések

Az aktivisták, köztük a Fridays for Future nevű csoport, a berlini gyűléstől azt remélik, hogy ezzel felhívják a figyelmet Donald Trump amerikai elnök új kormányának intézkedéseire és Németország választások előtti politikai felállásra. Berlinben a Brandenburgi kapunál a rendőrség szerint a megmozduláson harmincezren vettek részt. Kölnben mintegy negyvenezren vonultak az utcákra.

Tüntetések Bécsben: Az antifák és a Szabadságpárt szimpatizánsai is az utcára vonultak

A brüsszeli Magyar Ház előtt randalírozott az Antifa

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram-posztjaink (2026.07.13.)

Nyolcéves kislányt mészárolt le Izrael; jöhet a privát üzenetek tömeges megfigyelése; utasokkal teli autóbuszt ért csapás Luhanszk megyében – Telegram-posztjaink (2026.07.13.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 13.

Ann Widdecombe Reform UK konzervatív

Saját házában gyilkoták meg a volt brit konzervatív minisztert

Sokkban a brit közélet, miután délnyugat-angliai otthonában holtan találták a ...

Hírek

2026. 07. 13.

Sydneyben LMBTQP-lobbi Vallásgyalázás Kereszténység

Állami pénzből gyalázzák a kereszténységet Sydneyben?

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztráliában egy új, LMBTQP szórakozóhely, az ...

LMBTQP

2026. 07. 13.

Dugin

Alekszandr Dugin: Dajjállal nem lehet tárgyalni

Alekszandr Dugin, az USA-Irán háború újraéledése kapcsán fejtette ki, hogy ...

Geopolitika

2026. 07. 13.

Telegram posztjaink (2026.07.12.)

A NATO helyesli az ukrán támadásokat Oroszország mélyére; ismét lángol a Közel-Kelet; szélsőbaloldaliak követtek el vasúti szabotázst – Telegram-posztjaink (2026.07.12.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 13.

Telegram posztjaink (2026.07.11.)

Banánköztársasággá vált az EU; 97 éves nénit raboltak ki a cigányok; Irán gyors ütemben javítja a megtámadott nukleáris létesítményeket – Telegram-posztjaink (2026.07.11.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 11.