Hallgatói felmérés keretében nyilatkoztak a diákok, akik szerint folyamatos az oktatók felől a politikai megnyilvánulás. Ugyanakkor a megkérdezett egyetemisták 48 %-a továbbra se érzi úgy, hogy szabad a véleménynyilvánítás a felsőoktatásban nekik. Nem nehéz kitalálni, hogy melyik politikai irányvonal dübörög az egyetemeken. “A kommunista nem vész el, csak átalakul.”
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Miközben mindenki a fene nagy jobboldali diktatúrától retteg, addig a felsőoktatásban teljes pályás letámadásba kezdtek a liberálisok. Nem is meglepő, hogy egy felmérés szerint a hallgatók csaknem fele nem meri felvállalni politikai véleményét, és többen is arról számoltak be, hogy az oktatóik kilépve szerepükből nyílt agitációba kezd. És hogy melyik oldalt képviselik ezek az “oktatók”? Polyák Gábor példájából nem nehéz kitalálni.
A Transzparens Oktatásért Projekt megbízásából a Bayes Research készített egy felmérést hatszáz fő megkérdezésével arról, hogy mi a véleményük a felsőoktatásban megjelenő politikai diszkriminációval kapcsolatban. A válaszok nem voltak meglepőek, az eredmények alapján a hallgatók több mint fele (53 százalék) úgy véli, hogy az oktatók kulcsszerepet töltenek be abban, hogy a diákok miként vélekednek egyes témákról, kérdésekről; a hallgatók 24 százaléka tapasztalt már oktatói oldalról nyílt pártpolitikai állásfoglalást; a válaszadók 5 százaléka nyilatkozott arról, hogy személyesen is hátrány érte világ- vagy politikai nézetei miatt, 8 százalékuk pedig látott már olyat, hogy a környezetében valakit hátrány ért a tanulmányaiban a politikai nézetei miatt.
A válaszadók többsége (57 százalék) emellett úgy véli, hogy igenis nagy hatással van az oktatás arra, hogy hogyan gondolkodnak a fiatalok az élet nagy kérdéseiről (gyermekvállalás, függetlenedés és egyéb jelentőségteljes gondolatok); a megkérdezettek 52 százaléka fel meri vállalni a saját véleményét az egyes felsőoktatási intézményekben. Ezzel együtt kiugróan magas (48 százalék) azoknak az aránya, akik nem érzik úgy, hogy szabad a véleménynyilvánítás az egyetemi közegben.
Kommunista diktatúra a magyar egyetemeken: erről bezzeg nem szól a felmérés
Eddig tartottak az unalmas számok, de most egy kicsit térjünk ki arra is, amit a kutatás nem említ. Értelem szerűen nem lehetett ugyanis megkérdezni a felmérésben résztvevőktől, hogy pontosan milyen a politikai irányultságuk, de azért nem nehéz rájönni arra, hogy kik azok, akik diktatúrává akarják alakítani az egyetemeket.
Egy pillanatig se higgyük azt, hogy a baloldali véleményeket hallgattatják el. Azokat éppenséggel promotálják, a jobboldali hallgatók meg jobb, ha befogják a szájukat, ha le akarnak diplomázni. Hogy mondják? Hogy ez fideszes hazugság és ilyen soha nem történik? na akkor emlékezzünk csak Polyák Gábor esetére, aki kizárólag azért akarta elkaszálni Orbán Balázs disszertációját, mert az illető kormánypárti.
S nem ez az egyetlen eset. Elég ha az ember beszélget egy-két egyetemistával és azonnal szembesül vele, hogy a katedráról kő kemény balos propagandát kapnak. Így megy ez ’68 óta.
A kommunista ugyanis nem vész el, csak átalakul.
(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)