A Szentendrei Járásbíróság közösség tagja elleni erőszak miatt pénzbüntetést szabott ki azzal a nővel szemben, aki 2023 februárjában egy vidéki iskolában sértéseket vágott az ott dolgozó homoszexuális pedagógus fejéhez a tanulók és más dolgozók előtt.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az eset előzménye, hogy egy 6-7 éves gyerekeket tanító LMBTQP tanár és az iskola egy takarítója között nézeteltérés alakult ki, amiért a takarító, mások elmondása szerint mivel zavarta a pedagógus homoszexualitása, rendszeresen nem takarította ki annak osztálytermét. Amikor a takarítót a terem takarítására utasították, ő megtagadta a munkát, és távozott. Még ugyanazon a napon visszatért az édesanyjával, aki az iskola tanulói és dolgozói előtt emelt hangon a homoszexualitásával kapcsolatos sértéseket vágott a pedagógus fejéhez. A szexuális irányultsággal kapcsolatos válogatott sértések mellett („patkány, buzi, köcsög”) közölte azt is, hogy tudják, hogy kivel él, és hogy nem hagyják, hogy a gyerekeiket tanítsa. Kilátásba helyezte azt is, hogy megvereti, illetve hogy intézkedik a polgármesternél, hogy kirúgják.
A helyszínre kiérkező rendőrök nem kezelték a buzilobbi elvárásai szerint az ügyet, becsületsértés, nem pedig a lobbiszervezetek által óhajtott gyűlölet-bűncselekmény miatt indult eljárás, és az később meg is szűnt.
De a hazai deviánslobbi nemzetbiztonsági kockázatot jelentő zászlóshajója, a Háttér Társaság jogsegélyszolgálata beindult, és sértetti képviselőként való közreműködésének következtében végül a cselekmény súlyának megfelelően közösség tagja elleni erőszak, vagyis gyűlölet-bűncselekmény miatt indult új eljárás. A büntetőeljárás során az elkövető kezdeményezte, hogy azt közvetítői eljárás céljából függesszék fel. Egy ilyen közvetítői eljárásban speciálisan képzett, pártatlan és semleges szakember közreműködése mellett lehetőség van arra, hogy az érintettek feltárják a konfliktus körülményeit, az ahhoz vezető okokat, valamint az okozott sérelem helyreállításának lehetséges módját, és ennek megfelelően mindkét fél számára előnyös békés megoldás szülessen. Az ügyészség álláspontja szerint azonban erre az elkövetés körülményeire tekintettel ebben az esetben nem volt lehetőség. Az ügyészség emellett jelentőséget tulajdonított annak, hogy a cselekményt egy általános iskolában követték el, és az elkövetőt nem érdekelte, hogy a közelben kiskorú gyermekek, pedagógusok tartózkodtak.
Az ügy lezárásaként a Szentendrei Járásbíróság büntetővégzésében közösség tagja elleni erőszak elkövetése miatt 375 ezer forint pénzbüntetést szabott ki. A bíróság hangsúlyozta, hogy az elkövető kihívóan közösségellenes magatartása alkalmas volt arra, hogy a sértettben és a jelenlévőkben riadalmat keltsen, és mivel arra előítéletes indítékból került sor, ez kimeríti a gyűlölet-bűncselekmény tényállását.
Hogy mekkora ráható ereje van a Háttér Társaságnak a hazai igazságszolgáltatásra? A sértett kommunikációjából kiderül: „Az ítélet sikernek tekinthető, azonban ezt csak a Háttér Társaság jogászainak köszönhetem. Egyedül semmit nem értem volna el. Ez pedig nem a jogszabályok, hanem a hivatalos szerveknél dolgozó emberek miatt van. Az ő hozzáállásuk, rejtett homofóbiájuk az, ami miatt gyakran maradnak egyedül az áldozatok. Ami a büntetést illeti, ez legfeljebb visszatarthatja a potenciális elkövetőket, de nem változtat a szemléleten, és nem segíti elő a békés együttélést, elfogadást. Jobbnak tartottam volna, egy bocsánatkérést vagy egy LMBTQ+ civil szervezetnél elrendelt önkéntes munkát (már álmodoznak a deviánsok az LMBTQP málenkij robotról – a szerk.). Ez jobban szolgálná a közösség fejlődését. Együtt élünk. Hogyan? Ők kerülik a tekintetem, mások kerülik a témát. Lappang a gyűlölet. Szerintem pedig beszélni kellene…” – mondta el az eset sértettje.
Örvendezik a Háttér Társaság is, hiszen ismételten az ő jogértelmezésük érvényesült: „Az ügy jó példa arra, miképpen tud már az elején félremenni egy büntetőeljárás: ha a sértett hagyja magát eltántorítani a feljelentés megtételekor, vagy elfogadja az eljárás megszűnését, akkor az ügyben sosem születik elmarasztaló döntés, és nem mondja ki bíróság, hogy igenis gyűlölet-bűncselekmény történt, ezzel igazat adva az áldozatnak. Sajnálatos, hogy erre csak a sértetti képviselő közbenjárását követően került sor. Továbbra is bátorítunk mindenkit, akit szexuális irányultsága vagy nemi identitása miatt ért verbális vagy fizikai abúzus, ne hagyja annyiban, tegyen feljelentést, egyúttal forduljon civil szervezethez is, csak így lehet hatékonyan fellépni a gyűlölet-bűncselekményekkel szemben” – kommentálta az eljárást Polgári Eszter, a Háttér Társaság Jogi Programjának vezetője.
Az ügy kimenetele mellett azt se felejtsük, hogy ismételten egy olyan pedagógusról beszélünk, aki homoszexuálisként foglalkozik gyermekekkel, és a legelvetemültebb lobbiszervek segítségül hívása sem kerüli el a figyelmét…
A Háttér Társaság buzeráns többletjog érvényesítő hadsereget állít?
A deviánsok javára módosíttatta a a csalad.hu-t a Háttér Társaság
(Humen nyomán Szent Korona Rádió)