Az ukránok megkongatták a vészharangot, hogy a frontvonal egyes szakaszain a katonahiány elérte a kritikus szintet. Ugyanis egyre nagyobb a dezertálók száma is.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Egy ukrán parancsnok a Gazeta Wyborcza című lapnak adott interjúban azt nyilatkozta, hogy minden hadosztályban létszámhiány van, de egyes hadosztályok kritikus a helyzettben vannak.
Az emberhiány az egyik fő oka a frontvonal instabilitásának
– hangsúlyozta a lapnak a névtelenséget kérő interjúalany.
A helyzetet súlyosbítja, hogy a fronton harcoló katonák kimerültek, és nincs, aki pótolja őket. A harci veszteségeket tetézi a dezertálás, amely az utóbbi időben szinte tömeges méreteket öltött.
Bizonyos időszakokban az egységet elhagyók száma magasabb volt, mint az elesettek és sebesültek száma. Körülbelül 10 százalékuk tért vissza
– mondta egy ukrán parancsnok a „Vyborg”-nak.
A frontra jönnek, de nem tudják, mit tegyenek.
Az ukrán hadsereg másik komoly problémája a frontra érkező katonák rossz felkészültsége. A parancsnokok elismerik, hogy az intenzív harcok miatt nincs idő kiképzésre.
A „Wyborcza” interjúalanya hangsúlyozza, hogy egyetlen kiképzőközpont sem tudja felkészíteni az újoncokat azokra a kihívásokra, amelyekkel a fronton kell majd szembenézniük. Ezért akkor kell az egységhez érkezniük, amikor még van ott elég tapasztalt katona, és nem akkor, amikor létszámhiány van.
Ellenkező esetben az új katonák összeomlanak, nem állnak ellen, és elszaladnak”
– mondta egy katonatiszt.
A robotok felváltják az embereket
Az ukrajnai háborúban szinte a harcok kezdete óta használnak drónokat. Az elmúlt hetekben a tengeri és légi drónok mellett szárazföldi drónok is megjelentek. Mint a katonai tisztviselők elismerik, az ukránok jelenleg a mozgás és az evakuálás során szenvedik el a legnagyobb veszteségeket. A földi drónok segítenek csökkenteni e veszteségek legalább egy részét.
A robotok többek között a szükséges lőszert, élelmiszert, vizet és üzemanyagot tudják az frontvonalhoz szállítani. A lánctalpas robotokat a sebesültek és halottak evakuálására is használják. Ezekre elektronikus harci eszközöket vagy géppuska modulokat is lehet telepíteni.
„Az igények óriásiak, mivel az ukrajnai frontvonal több mint 3000 kilométer hosszú, és az intenzív harci műveletek összesen több mint 1000 kilométeres szakaszokon zajlanak. A legsúlyosabb harcok a Donbaszban zajlanak, ahol az orosz hadsereg egyszerre több irányból nyomul előre”
– emlékeztet a ‘Gazeta Wyborcza’.
Egyre erőszakosabbak a kényszersorozások – Autójában “gázosították el” a hadkötelest
Az európai vezetők már tárgyalnak, akár 100 ezer katonát küldenének Ukrajnába
Nukleáris háború veszélyére figyelmeztetett Tucker Oroszországból
(Wiadomosci nyomán Szent Korona Rádió)