5 év után újranyitották a 2019-ben leégett Notre-Dame-székesegyházat. Azonban nem is Nyugat-Európáról beszélnénk, ha nem lett volna valami gusztustalan modernség a nyitómisén. Egy magát katolikusnak valló divattervezőnek hála a papok szivárvány színeiben pompázó miseruhában celebrálták a nyitómisét.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Jean-Charles de Castelbajac 75 évesen “rendkívüli” karriert futott be divattervezőként. Az általa tervezett ruhákat olyan “sztárok” viselték, mint a sátánista Lady Gaga, de a katolikus egyház vezetőit is többször öltöztette már. Lehet, hogy a jó szándék vezérelte, azonban az eléggé problémás, hogy ezzel tovább fertőzi a modernitás rákja a Katolikus Egyházat.
A divattervező magát hívő katolikusnak tartja. Jean-Charles de Castelbajac különösen színes, LMBTQP-lobbira emlékeztető kreációiról ismert – az 1997-ben Párizsban megrendezett Ifjúsági Világtalálkozón a II. János Pál pápa számára tervezett liturgikus miseruha is ilyen volt.
A pokolra vezető út is jó szándékkal van kikövezve
Most pedig a Castelbajac által tervezett miseruhát a Notre-Dame megnyitóján több száz pap viselte, köztük Laurent Ulrich érsek is. Castelbajac elmondta, hogy amikor a Notre-Dame-ban pusztító tűzről hallott, feleségével épp Párizs másik oldalán voltak, és úgy vélték, hogy a tűz „szörnyű jel”.
A divattervező célja az volt, hogy szimbolikusan megmutassa, hogyan támadt fel az egyház a lángokból, így készültek az aranykeresztes, színes miseruhák. Azonban ahelyett, hogy az elkészült miseruhák ezt közvetítették, inkább csak a modernitás járta át a Notre-Dame-ot.
A tervező a következő gondolatokat osztotta meg munkájáról Instagram-posztjában:
„Megtiszteltetés és nagy izgalom számomra, hogy ismét az egyház szolgálatába állíthatom a tapasztalataimat és a művészetemet, és részt vehetek a Notre-Dame újranyitási ünnepségén. A fény és annak ragyogása volt az elsődleges inspirációm, és Couturier keresztjére gondoltam (a Marc Couturier által faragott nagy aranykereszt megmenekült a 2019-es tűzvészben). Munkám középpontjában az arany fény ereje állt. Az ólomüvegablakokat felidézve a színek mindenütt jelen vannak a fehér miseruhákon, az arany kereszt körül.”
A Sorbonne Egyetemen tartott szemináriumon a balkezes de Casteljabac megosztotta a hallgatósággal, hogy úgy döntött úgy, a „gyengébb” kezével rajzolja meg a mintát, hogy az ne tűnjön „túlságosan csiszoltnak”.
Castelbajac úgy szokta aláírni a nevét, hogy egy galambot rajzol köré, ezzel azt szeretné átadni a divatvilágnak, hogy a hit ezen a területen is jelen lehet. Elmondta, szeretne bátorítani másokat is, hogy merjék kifejezni az Istenben való hitüket. Szépen hangzó gondolat, azonban a valóságban csak egy divatcikket csinált a hagyományos miseruhák helyett. Tipikusan a nyugati ember betegsége, hogy nem képes elfogadni a szakrális művészetek örök szabályrendszerét, ezért mindig újítani akar. Ennek eredményét láthattuk a Notre-Dame-ban is.
Újra megszólaltak a Notre-Dame harangjai, hamarosan újranyitják a katedrálist
Belépőt szedne a francia kormány a Notre-Dame-ba belépő hívőktől
(777 nyomán Szent Korona Rádió)