Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

A Vatikán LMBTQP-eseményt tett szentévi naptárába

Reménykedünk benne, hogy csupán figyelmetlenségről van szó. A Vatikán LMBTQP-eseményt tüntetett fel 2025-ös szentévi naptárában, mely előtt értetlenül állnak mind a normalitást képviselő, mind a szélsőliberális csoportosulások.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A Vatikán egy olyan csoport által szervezett eseményt is felvett a 2025-ös római katolikus szentév hivatalos naptárába, mely „LMBT katolikusokból” áll, írja a Reuters.

Az olasz „La Tenda di Gionata” (Jonathan sátra) csoport 2025 szeptemberre tervezett zarándoklata szerepel a jubileumi év több száz eseménye között, amelyekre várhatóan 32 millió turista érkezik majd Rómába. A csoport célja az LMBTQP személyek egyházon belüli befogadásának előmozdítása.

Egy vatikáni tisztviselő a Reutersnek azt mondta, hogy a csoport felvétele a naptárba nem jelenti a rendezvény támogatását is, bár nekünk ez kissé ellentmondásos kijelentés.

„Amint megbizonyosodunk arról, hogy van helye, beillesztjük a zarándoklatot az általános naptárba”

– mondta Agnese Palmucci, az eseményeket szervező vatikáni evangelizációs iroda szóvivője, tehát nem a programpont eltávolítása felé hajlik. A döntést, miszerint a Vatikán LMBTQP-eseményt vett fel a naptárba, Ferenc pápához kötik, habár az a hír is ferdítés volt, hogy azt mondta, a homoszexuális párokat meg kell áldania a papoknak.

Szentév általában 25 évente van, a 2025-ös témája a „remény zarándokai” lesz. Az eseményre Róma is készül, a város nagy része építkezik, műemlékeket állítanak helyre, utcákat javítanak meg. Ezen év akár az Istenhez való nagyobb közeledést is jelenthetné, azonban a fentebb említett lépés pont ennek az ellenkezőjét hordozza magában.

Ferenc pápa: Túl sok buzeráns van már az egyházban

Ferenc pápa elvesztette a kontrollt liberális forradalma felett

Erőteljes fellépést ígér a pedofil papok ellen a Vatikán

(Pinkdex nyomán Szent Korona Rádió)

transz gyerek

Hisztiznek a lobbisták, mert 19 év alattiakat nem műtenek át az új new york-i transzklinikán

Ajjaj, nagy a baj: szegény fiatalokat nem engedik, hogy „teljesen ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

A homoszexuálisokat még az ördög is megveti – Szentek szavai a szodómiáról

Manapság még a magukat vallásosnak, kereszténynek valló, sőt akár klerikális ...

Trón és Oltár

2026. 06. 25.

pedofil homoszexuális

Ez a „szerető közeg”? Pedofil bűncselekményekkel és emberkereskedelemmel vádolják az Egyesült Királyság első homoszexuális „apját”

Hogyhogy nem, újabb szivárványcsaládról derült ki, hogy a „apa és ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

Izrael célja a káosz; Tucker Carlson hátat fordít Trumpnak; A hatalom bebetonozását készíti elő a Tisza – Telegram posztjaink (2026.06.24.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 24.

A Tisza-kormány aláírja a magyar oktatás halálos ítéletét?

Mire számíthatunk a Tisza-kormány oktatási miniszterétől, Lannert Judittól? Milyen irányba ...

Belföld

2026. 06. 24.

Telegram posztjaink (2026.06.23.)

Lövöldözés történt egy zsidó negyedben; Megszólalt az Erzsébet hídról a buzizászlókat eltávolító férfi; Fokozott rendőri jelenlét lesz a budapesti Pride idején – Telegram posztjaink (2026.06.23.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 23.