Az amerikai újságíró újra Moszkvába utazott, ezúttal azért, hogy interjút készítsen Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel. Moszkvából arra figyelmeztet, hogy igen veszélyes az a játszma, amit az Amerikai Egyesült Államok játszik, nukleáris háború is lehet a vége.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
„Mi, az amerikaiak többsége tudta nélkül, forró háborút vívunk Oroszországgal. Egy be nem jelentett háborút, amelyről nem szavaztunk, és amelyet az emberek többsége nem is akar. És ennek a háborúnak köszönhetően most közelebb állunk egy nukleáris konfliktushoz, mint bármikor a történelem során, még a kubai rakétaválság idejénél is” – jelentette ki Carlson.
A Foxtól kirúgott újságíró szerint Washingtonban senki sem dolgozik azon, hogy a konfliktus ne fajuljon nukleáris katasztrófává. Szerinte Antony Blinken amerikai külügyminiszter teljesen megszakította a kommunikációt az Egyesült Államok és Oroszország között. „Nincs hátsó csatorna. Nincs párbeszéd. Több mint két éve nincs kapcsolat” – mondta Carlson.
A feszültségek eszkalációja
Carlson szerint a helyzet azután vált még súlyosabbá, hogy Joe Biden amerikai elnök engedélyezte amerikai fegyverek használatát Oroszország mélyére irányuló csapásokhoz. Az orosz elnök, Vlagyimir Putyin november 21-én úgy nyilatkozott, hogy az Egyesült Államok és NATO-szövetségesei nyilvánosan engedélyt adtak Ukrajnának arra, hogy nagyhatótávolságú fegyverekkel támadjon Oroszország területén belül. Ezt követően állítólag amerikai és brit rakéták csapódtak be az oroszországi Kurszk és Brjanszk régiókban található katonai létesítményekbe.
Putyin szerint Oroszország válaszul az új Oresnyik hiperszonikus közepes hatótávolságú ballisztikus rakétáját vetette be egy ukrán hadiipari létesítmény, a dnyepri Juzsmash gyár ellen. Bár a rakéták nem nukleáris robbanófejeket hordoztak, az orosz elnök hangsúlyozta, hogy a Nyugat provokatív politikája további súlyos következményekkel járhat, ha a konfliktus tovább eszkalálódik.
A nukleáris fenyegetés árnyékában
A kubai rakétaválság óta először vetődött fel komolyan a nukleáris konfliktus lehetősége. Carlson szerint a helyzetet súlyosbítja, hogy az Egyesült Államok vezetői nem hajlandók kommunikálni Moszkvával. „A konfliktus elkerülése érdekében folytatott tárgyalások hiánya csak tovább növeli a kockázatot” – véli az újságíró.
(ATV nyomán Szent Korona Rádió)