szerda, február 4, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Ahol megismerheted az ünnep valódi jelentőségét – Idén is lesz Vármegyés Karácsonyváró

Hosszú évek hagyományát követve, idén is megrendezi a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom a karácsonyváró ünnepségét. Hasonlóan az előző évekhez ezúttal is Székesfehérváron kerül megrendezésre az esemény 2024. december 15-én, vasárnap 9:00-12:00 között. Az alábbiakban a HVIM beharangozóját közöljük az eseményről.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Nekünk nem a Coca Cola kamion, a villódzó díszkivilágítás, a gagyi popslágerek és a végtelen mennyiségű ajándékfelvásárlás jelenti a karácsony közeledtét, hanem a csendes elmélyedés, a Megváltóra való várakozás, a szebbnél szebb adventi énekek, a betlehemezés humorral fűszerezett mélysége, a hajnali misék szentsége és a családi béke.

A vásárlási hipnózisban szenvedő, modern fogyasztó-rabszolga tömeg hangos, az őket manipuláló reklámok agresszívan tolulnak az arcunkba az utcákon és az interneten egyaránt.

Úgyhogy szigetek és oázisok kellenek, ahol mi magunk és a családjaink a modern civilizáció romlásától mentesen, igaz és helyes módon tudjuk megélni az ünnepeket. A szűk családi köreinken kívül egy ilyen kis közösségi szigetet teremtünk meg évek óta a Vármegyés Karácsonyváró eseményen, ahol a sok-sok gyermek azt látja és hallja mindenkitől, amit a saját szüleitől otthon. Mert az a normális. Ebben kell megerősítenünk egymást és a családjainkat, mert ma olyan korban élünk, amikor a világ a normalitásnak, az értékesnek, a valóban fontos dolgoknak az ellensége.

Aki hasonlóan éli meg a mindennapok küzdelmeit, azokat szeretettel várjuk 2024. december 15-én, vasárnap 9:00-12:00 között Székesfehérváron!

Áldott adventet kívánunk!

Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom vezetőség

Videó a tavalyi 2023-as Vármegyés Karácsonyváróról:

A betlehemezés üzenete – beszámoló a HVIM karácsonyi rendezvényéről

( Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Gyerekei előtt kristályozott a drogos cigány nő, a nyolcéves fia pedig árulta

Egy somogy vármegyei drogos cigány nő rendszeresen a gyermekei...

A Hammerbande tagjai is ott lehettek az Askatasuna melletti tüntetéseken

Az olasz hatóságok szerint a Hammerbande tagjai is részt...

Körbebástyázza Iránt Amerika

Az a fránya Irán csak nem tud lenyugodni, amerikaiak...

Kategóriák

Gyerekei előtt kristályozott a drogos cigány nő, a nyolcéves fia pedig árulta

Egy somogy vármegyei drogos cigány nő rendszeresen a gyermekei...

A Hammerbande tagjai is ott lehettek az Askatasuna melletti tüntetéseken

Az olasz hatóságok szerint a Hammerbande tagjai is részt...

Körbebástyázza Iránt Amerika

Az a fránya Irán csak nem tud lenyugodni, amerikaiak...

Drogos szexpartin erőszakolt meg 10 pedofil egy 5 éves gyereket

Miközben idehaza forintmilliókat kap a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP...

Egyre több migráns költözik haza Németországból a német bevándorlási hivatal szerint

A német Szövetségi Migrációs és Menekültügyi Hivatal (BAMF) közlése...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55