szerda, december 3, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Somkuti Bálint 1956. november 4-e kapcsán bolondozza le a pesti srácokat

„Aki a túlerőt nem tiszteli, az nem hős, hanem bolond!” – eredetileg ezzel a mondattal posztolt az ‘56-os forradalom leverésének alkalmából a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet kutatója, Somkuti Bálint hétfőn reggel 7.08-kor a Facebookon. A Hivatal pár óra alatt ki is rúgta aztán…

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A nyilvánosan elérhető szerkesztési előzmények szerint Somkuti Bálint egy perccel később, 7.09-kor módosította a posztot, ami most már így szól:

„Aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem hős, hanem bolond!”

Somkuti Bálint 1956 kapcsán kiírt bejegyzése

A “sztárkutató” doktorról

Somkuti Bálint, hadtörténész, biztonságpolitikai elemző, a MCC kutatótanára a poszthoz egy fekete-fehér fotót is kitett, rajta egy tankkal és egy november 4., nemzeti gyásznap felirattal. 1956-ban ezen a napon indultak meg a szovjet tankok Budapest és több magyarországi nagyváros ellen, majd az ország egész területén megindult a katonai megszállás.

Somkuti október közepén az Ukrajnát támogató nyugati országokról azt mondta az Ultrahang podcastjában (11:25-től van ez a rész), hogy jó, hogy ’56-ban nem segített nekünk a Nyugat, mert mi is úgy járhattunk volna, mint az ukránok.

Somkuti októberben lett a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz tartozó Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet kutatója, főnöke Horváth József volt III/III-as titkosszolga. A kutatót a hivatal Facebook-oldalán megosztott videóban hidegfejű realistaként, a negyedik generációs posztmodern hadviselés magyar specialistájaként mutatták be, ő pedig azt ígérte, hogy Magyarországnak senki sem adhat mattot.

Korábban ő maga írt publicisztikát az ’56-osok harceljárásairól, amiben még elismerte a hősies helytállásukat. Megszólalásaiban a gázai népirtást végző zsidókat védi rendszeresen, amire mi is felhívtuk a figyelmet.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal aztán nagyon gyorsan ki is rúgta:

„A Szuverenitásvédelmi Hivatal a mai napon azonnali hatállyal szerződést bontott dr. Somkuti Bálint kutatóval”

– ezt posztolta a hivatal hétfő kora délután.

1956. november 4-e, gyásznap

1956. november 4-ét 2013-ban nyilvánította nemzeti gyásznappá a kormány, azóta ezen a napon félárbócra engedik a nemzeti zászlót, és az ‘56-os forradalom mártírjaira emlékeznek. Az emléknapnak hivatalos kormányzati oldala is van, ezen most az olvasható, hogy délután 4 óráig protokollmentes megemlékezést tartanak az Új Köztemető 301-es parcellájánál, este 6-kor pedig emlékkoncert lesz a Szent István Bazilikában.

Az emléknapról szóló összefoglalóban az olvasható, hogy az ’56-os forradalom sorsát „a november 4-i szovjet invázió pecsételte meg. Hajnalban az ország egész területén megindult a katonai megszállás. Reggel 5 óra 20 perckor hangzott el Nagy Imre híres rádióbeszéde, amelyben az ország és a világ közvéleményét tájékoztatta a hadüzenet nélküli fegyveres beavatkozásról”.

Szeptember végén, épp egy hónappal az ’56-os forradalom évfordulója előtt zavart okozott a kormányzati kommunikációban az, hogy Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója arról beszélt, hogy

„Pont ‘56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált két és fél évvel ezelőtt, mert felelőtlenség, mert látszik, hogy belevitte egy háborús védekezésbe az országát”.

Orbán Viktor később hibának nevezte Orbán Balázs mondatait, és a politikai igazgató is elnézést kért, ha valakit megbántott volna.

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Válaszcsapás: 1956 mint az Apostoli Magyar Királyság utolsó reménye

Dr. László András visszaemlékezése 1956-ról

’56-ban csak Franco küldött volna katonákat Magyarországra, de az USA megakadályozta

Legfrissebb

Így segít a Kutyapárt: Felújítást ígértek, trehány munka és kampányfogás lett belőle

Az MKKP gyakran próbálkozik azzal népszerűséget szerezni, hogy jótékonysági...

Vonaton akarta egy nő arcába tolni a nemiszervét egy szatír cigány

Egy Budapestről Lajosmizsére tartó vonaton támadt egy fiatal nőre...

Toroczkai: Őrültség megszakítani a gazdasági kapcsolatokat a BRICS-országokkal

Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke az Ultrahang Plusz...

“Elég a bevándorlásból! Elég a globalista elitből!” – üzeni a HVIM és a szövetséges ISL szervezetek

Elég a bevándorlásból! Elég a globalista elitből! – üzeni...

Kategóriák

Így segít a Kutyapárt: Felújítást ígértek, trehány munka és kampányfogás lett belőle

Az MKKP gyakran próbálkozik azzal népszerűséget szerezni, hogy jótékonysági...

Vonaton akarta egy nő arcába tolni a nemiszervét egy szatír cigány

Egy Budapestről Lajosmizsére tartó vonaton támadt egy fiatal nőre...

Toroczkai: Őrültség megszakítani a gazdasági kapcsolatokat a BRICS-országokkal

Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke az Ultrahang Plusz...

Tovább fokozódhat az AUR magyarellenessége

Olyan emberek kerültek be az AUR vezetésébe, akik nemcsak...

A zsidó érdekérvényesítő Tett és Védelem tartott eligazítást a Patrióták EP-frakciónak

Nem nagy újdonság, hogy Orbán Viktorék EP-frakciója, a Patrióták...

Volt, nincs – 20 ezer darab lőszert loptak el a Bundeswehrtől

Újabb tragikomikus esemény Nyugatról. Csak úgy sikerült ellopniuk ismeretlen...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55