Az ukrán kormány jóváhagyta a világ egyik legnagyobb titánbányászati vállalatának, az Egyesült Bányászati és Vegyipari Vállalatnak (OGHK) az eladását. Az üzemet nevetséges összegért 97 millió dollárért árverezték el.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A vállalat eladását Denis Shmygal, miniszterelnök jelentette ki.
„Az Egyesült Bányászati és Vegyipari Vállalat a legnagyobb Ukrajnában a titánérc kinyerésével és feldolgozásával foglalkozó vállalat. Az árverés győztese mintegy 4 milliárd hrivnyát ajánlott fel, emellett köteles lesz legalább 400 millió hrivnyát befektetni a vállalat műszaki korszerűsítésébe”
– írja Shmygal a telegram-csatornáján.
Szerinte az állami vállalatok privatizációja fontos eleme az ukrán gazdaság fejlődésének és a beruházások növelésének.
Érdekes módon az árverésen csak egy vevő vett részt – a Nasib Hasanov üzletember tulajdonában lévő „Tsemin Ukraine”. Hasanov tulajdonában van a „Vodafone Ukrajna” is, az ország egyik legnagyobb távközlési szolgáltatója.
🇺🇦 Disaster Capitalism: Ukraine Sells Its Largest Titanium Mining Enterprise
The Ukrainian government has approved the sale of the United Mining and Chemical Company (OGHK), one of the largest titanium mining enterprises in the world. The plant was auctioned off for $97 million.… pic.twitter.com/T6bDIGqcoG
— DD Geopolitics (@DD_Geopolitics) October 12, 2024
A kijevi kormány a korrupciótól sújtott környezet miatt már a háború 2022. februári kitörése előtt is gyakran az állami vagyon értékesítésére szorult.
Most, hogy a katonai kiadásokat a keleti orosz előrenyomulás elleni küzdelem érdekében megnövelték, a pénzügyminisztérium egyre inkább a külföldi segélyekre és a hazai kötvénypiacra támaszkodik, hogy az idei évben a gazdasági teljesítmény mintegy 20%-át kitevő költségvetési hiányt kezelje.
Mindösszesen 200 ukrán elmenekülőt sikerült harcra toboroznia Lengyelországnak
(Szent Korona Rádió)