Saját légvédelmi rendszeren dolgozik Törökország

“Ha békát akarsz, készülj a háborúra” – tartja a latin mondás, amit látszólag Törökország meg is fogadott. Bár a békés együttműködés híve, nem árt a saját légvédelmi rendszer.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Törökország szerdán bemutatta egy helyi fejlesztésű légvédelmi rendszer terveit.

Cevdet Yilmaz török alelnök az X-en közölte, hogy egy többrétegű légvédelmi rendszerről van szó, amely egy hálózatban integrálja az érzékelőket és a fegyvereket a mesterséges intelligencia támogatásával. Mint írta, az “Acélkupola” nevű projektet a Recep Tayyip Erdogan török elnök vezette hadiipari bizottság hagyta jóvá. Az alelnök hangsúlyozta,

“Törökország ugyan diplomáciával lép föl a béke érdekében, ennek ellenére eltökélt szándéka, hogy felkészüljön a fenyegetések különböző fajtái ellen.”

Yilmaz nem említett további részleteket, így azt sem tárta fel, hogy a fegyverrendszer mikorra lesz bevethető.

Törökország már régóta erősen befektet a hazai hadiipari termelésbe. Ankara februárban mutatta be első hazai fejlesztésű harci repülőgépét, 2023 óta pedig különböző hatótávolságú ballisztikus rakétákkal is kísérletezik Törökország.

Na de hogyan is nézhet ki ez az egész?

A Török Rádió és Televízió (TRT) hozzáférhetett a Katonai Elektronikai İpar (ASELSAN) által kifejlesztett acélkupoláról készített fényképhez, amely nevét először említették a találkozó során.

A rendszer teljes körű bevezetése után a Nemzeti Acélkupola képes lesz minden olyan fenyegetést felszámolni, amely szinte bármilyen magasságból belép a török légtérbe, vagy valószínűleg beléphet oda.

Törökország megkapja a régóta kért F-16-osokat

A török hadiipart jól meglökte a háború

Új és igazságos világrendet szorgalmaz Irán és Törökország

(Vadhajtasok.hu nyomán Szent Korona Rádió)