Alexander Dugin szerint a Moszkva-Delhi tengely a többpólusú világrend egyik legfontosabb támasza. Az alábbi írás a Putyin-Modi találkozó után született meg.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Modi és Putyin jelenleg a Moszkva-Delhi tengely szerkezetét határozza meg, amely a többpólusú világrend egyik legfontosabb pillére. Bharat (más néven India) egy állam-civilizáció. Oroszország-Eurázsia egy másik állam-civilizáció. Kapcsolatuk tisztázása geopolitikai, gazdasági és kulturális szempontból alapvető fontosságú.
Most mindannyian megtanulunk többpólusú rendszerben gondolkodni, ami egy nemlineáris rendszer.
Empirikusan kidolgoztam egy hipotézist: egy többpólusú rendszer stabilitása érdekében minden pólusnak legfeljebb egy fő ellenfele lehet. Ha a fő ellenfél a Nyugat, akkor az összes többi pólusnak szövetségesnek kell lennie. Ennek az elvnek kell vezérelnie az összes többit szövetségeik kialakításában. Csak azok engedhetik meg maguknak, hogy egynél több ellenfelük legyen, akik globális hegemónok akarnak lenni, és egypólusú dominanciára törekszenek. Ez azonban végső soron a bukásukhoz fog vezetni.
Pragmatikus szempontból a hegemón számára létfontosságú, hogy a többi pólusnak több ellenfele legyen, lehetőleg a Nyugatot kizárva. Ez a stratégia megkönnyíti az ilyen pólusok irányítását.
Indiának problémái vannak Kínával és kisebb mértékben az iszlám világgal (elsősorban Pakisztánon keresztül, de nem kizárólagosan). Ez közelebb viszi Indiát a Nyugathoz, amellyel szemben szintén történelmi sérelmei vannak (például a gyarmatosítás miatt). Ezért Indiának világosabban meg kell értenie a multipolaritás logikáját, és ebben Oroszország, amellyel Indiának nincsenek konfliktusai, nagy segítséget nyújthat.
Oroszország jelenleg a hegemónnal való konfliktus frontvonalában van, így a többpólusúság kiépítése és filozófiájának előmozdítása a természetes küldetésünk.
(Arktos nyomán Szent Korona Rádió)