Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Már pályázatokkal kell a fiatalokat a valós világban tartani

Egyre jobban megöli a természetes emberi kapcsolatokat a digitalizálódó világ. Már pályázatokkal kell kihúzni a fiatalokat a mesterséges környezetből. Megjelent a „Online okosan, offline aktívan!” című Gyermek és Ifjúsági Alapprogram idei pályázati felhívása, amely kétmillió forintos támogatást kínál a fiatalok közösségépítő programjainak támogatására. A pályázat célja, hogy segítse a fiatalok mentális ellenállóképességét az online világ kihívásaival szemben, és előmozdítsa az offline közösségi kapcsolatokat.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Megjelent a Gyermek és ifjúsági alapprogram idei pályázati kiírása Online okosan, offline aktívan! címmel.

A felhívás célja, hogy elősegítse a fiatalok kisközösségeinek építését és fenntartását szerte a Kárpát-medencében.

A szervezetek egyenként akár kétmillió forint támogatáshoz juthatnak programjaik megvalósításához. A pályázatot az Emet.gov.hu felületen lehet benyújtani 2024. június 10-ig.

Az idei felhívás főként olyan programok megvalósítását ösztönzi, amelyek a fiatalok lelki egészségének megőrzését segítik elő, különös tekintettel a digitalizációval járó kihívásokra.

A fiatalok kitettsége az online világban egyre nagyobb, és kellő önismeret, megfelelő önbecsülés, megfelelő testkép és testtudat nélkül könnyen védtelenné válhatnak az online világ jelentette kihívások közepette. A pályázat hozzájárulhat ahhoz, hogy a fiatalok tudjanak és merjenek hosszabb távon tervezni, mentálisan ellenállóbbak legyenek a virtuális világ veszélyeivel szemben, és az offline programokon valódi közösségre, barátokra leljenek. A Gyermek és ifjúsági alapprogramnak köszönhetően évente 80-110 szervezet részesül támogatásban – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium.

Úton a digitális diktatúra felé: Február elején jelenik meg az Apple méregdrága kevert valóságos szemüvege

(Magyar Nemzet  nyomán Szent Korona Rádió)

A szivárványcsaládokban élők több bántalmazást szenvednek el és rosszabbul teljesítenek, mint a normálisban felnövők

A Nyugaton (és sajnos egyre jobban Magyarországon is) általánosan elfogadott ...

LMBTQP

2026. 06. 26.

szivárványcsaládok

Gyermekbántalmazók karjába lökné Magyar Péter az örökbefogadható gyerekeket?

A Budapest Pride kapcsán Magyar Péter, és a Tisza Párt ...

LMBTQP

2026. 06. 26.

transz gyerek

Hisztiznek a lobbisták, mert 19 év alattiakat nem műtenek át az új new york-i transzklinikán

Ajjaj, nagy a baj: szegény fiatalokat nem engedik, hogy „teljesen ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

A homoszexuálisokat még az ördög is megveti – Szentek szavai a szodómiáról

Manapság még a magukat vallásosnak, kereszténynek valló, sőt akár klerikális ...

Trón és Oltár

2026. 06. 25.

pedofil homoszexuális

Ez a „szerető közeg”? Pedofil bűncselekményekkel és emberkereskedelemmel vádolják az Egyesült Királyság első homoszexuális „apját”

Hogyhogy nem, újabb szivárványcsaládról derült ki, hogy a „apa és ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

Izrael célja a káosz; Tucker Carlson hátat fordít Trumpnak; A hatalom bebetonozását készíti elő a Tisza – Telegram posztjaink (2026.06.24.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 24.