Az amerikai államok által működtetett egészségbiztosítási terveknek fedezniük kell a transzneműek ‘nemi identitást megerősítő’ műtétjeit, döntötte el egy amerikai bíróság másodfokon -számol be a Reuter nyomán a Magyar Jelen.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A richmondi székhelyű 4. amerikai fellebbviteli bíróság két alacsonyabb szintű bírósági ítéletet hagyott jóvá, amelyek megállapították, hogy az észak-karolinai állami alkalmazottak egészségbiztosítási terve diszkriminatív a transznemű emberekkel szemben, mivel nem fedezi a „nemi változások vagy módosítások” műtéteit, és hogy a nyugat-virginiai Medicaid-program diszkriminatív, mivel kizárja a „transzszexuális műtéteket”.
A rákos betegekkel kezelik egy szinten a tévképzeteseket
Roger Gregory körzeti bíró, akit a demokrata Bill Clinton, korábbi amerikai elnök nevezett ki, a testület többségének nevében azt írta, hogy az ilyen politikák „nyilvánvalóan diszkriminatívak”, mivel nem fedezik a transzneműek számára “orvosilag szükséges” kezeléseket, amelyeket mások számára igen. Például a rák kezelésére szolgáló masztektómiát fedezik de a “nemi diszfóriát”, vagyis a születési nemtől eltérő nemként való önmeghatározás okozta szorongást nem.
Az orvostudomány teljes figyelmen kívül hagyásával meghozott döntés jól mutatja a genderlobbi erejét Amerikában, hiszen a rákkal azonos szinten kezelni egy pszichológiai problémát egészen elvetemült dolog.
Vannak még józan gondolatok
Patrick Morrisey nyugat-virginiai főállamügyész közölte, hogy az állam fellebbezni fog az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságánál.
„Államunknak saját hatáskörben kell döntenie arról, hogyan ossza be erőforrásait polgáraink létfontosságú egészségügyi szükségleteinek ellátására”
– mondta.
A hazánkban is egyre agresszívabb LMBTQ-lobbisták felvonulását idén is meg fogják tartani, sőt, már májusban az utcán rontják majd a levegőt. A Pride betiltását egyedül a Mi Hazánk Mozgalom kezdeményezte, de az állítólag nemzeti, konzervatív és keresztény Fidesz-KDNP kormány nem támogatta a javaslatot. Hosszú távon kétségtelen, hogy nyugati nyomásra Magyarországon is hasonló, beteges intézkedéseket fognak hozni, amennyiben pedig balliberális kormány kerülne megválasztásra, inkább előbb, mint utóbb.
(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió)