Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Páncéltörő eszközökkel gyakorlatoztak

A magyar honvédség páncéltörő gyakorlatot rendezett, amelyen bemutatták a jelenlegi arzenáljukat, rávilágítva arra, hogy az ukrán–orosz konfliktus megmutatta, milyen fontos szerepet töltenek be a páncéltörő eszközök a védekezésben, hiszen az ukránok használatával hatékonyan tudták megállítani az orosz páncélos túlerőt. A gyakorlaton a legmodernebb nyugati és a régebbi szovjet eredetű harceszközök is részt vettek, kiemelve a katonai felkészültség és a technológiai sokszínűség jelentőségét.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

– A magyar emberek a békében érdekeltek, a mi dolgunk pedig az, hogy megteremtsük a béke katonai feltételeit – jelentette ki közösségi oldalára feltöltött új videójában a honvédelmi miniszter. Szalay-Bobrovniczky Kristóf Hajmáskérről jelentkezett be, ahol páncéltörő gyakorlat zajlott hétfőn.

– A Magyar Honvédség bemutatta az itt lévőknek az összes olyan eszközét, amellyel a harcterek rémét, páncélosokat tudjuk pusztítani

– mondta a tárcavezető.

Mint arról a Magyar Nemzet már beszámolt, hétfőn a honvédség teljes jelenlegi, már rendszerbe állított páncéltörő arzenálja felvonult a nullponti lő- és gyakorlótéren, ahol a régi és új eszközök képességeit, valamint a katonák felkészültségét mutatták meg.

Az eszközök közül a Leopard 2A4HU harckocsik 120 milliméteres ágyújuk tüzével küzdötték le a kijelölt célpontokat, de bevetették a Lynx gyalogsági harcjárműveket is,

amelyek 30 milliméteres fő toronyfegyverüket használták, illetve a régebbi T–72-es tankokat és BTR–80-as páncélozott szállító harcjárműveket.

A gyalogos páncéltörő egységek az izraeli Spike LR2-es irányított rakétát indították, de bekapcsolódott a gyakorlatba az Airbus H145M könnyű, többcélú, felfegyverzett katonai helikoptere is egy Mi–24-es harci helikopterrel együttműködve.

A kiállított eszközök között újdonság volt a magyar állam által korábban megvásárolt osztrák Hirtenberger cég 120 milliméteres vontatott aknavetője. A statikus soron szinte az összes rendszeresített harceszköz egy-egy példánya látható volt, mind a legkorszerűbb nyugati és hazai gyártású, mind a szovjet–orosz eredetű eszközök.

NATO hadgyakorlat volt Tatán

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)

Attila Védvonal

Útvonalváltozás az Attila Védvonal Emlék- és Teljesítménytúrán, fontos információk a nevezéshez!

2026. szeptember 19-én rendezi meg a HVIM – Magyar Ellenállás ...

64

2026. 08. 26.

Telegram-posztjaink (2026.08.25.)

Vármegyések a 2495 méteres Kriván csúcsán; havi 2890 euróért béreltek luxusvillát a volt vezérkari főnöknek; börtönbe vonult az összeesküvés-elméleteket terjesztő Posta Imre

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 25.

Telegram-posztjaink (2026.08.24.)

Lezuhant egy Gripen Szolnok mellett; külföldről finanszírozott ügynökszervezetek is tanácsot adhatnak a nemzeti vagyonvédelmi hivatalnak; antifa-rendezvényre csaptak le az orosz hatóságok

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 24.

A „demokratikus” Izrael titkos megfigyelés alatt tartja a tanárokat, és eltávolítja a nekik nem tetszőket

Az izraeli Oktatási Minisztérium teljes megfigyelés alatt tartja a tanárokat, ...

Közel-Kelet

2026. 08. 24.

iráni hackerek

Iráni hackerek miatt állhatott le egy brit erőmű

Iránhoz köthető hackereket okolnak egy kibertámadásért, amely miatt ideiglenesen le ...

Közel-Kelet

2026. 08. 23.

Telegram-posztjaink (2026.08.23.)

Újraindítják a leállított turbinákat Pakson; orosz csapás érte Kijevet; próbálják rábizonyítani a rasszizmust Henry Nowakra

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 23.