Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Wass Albert szellemiségéről és a vármegyés bátorságról Kapuváron

2016.01.09-én Kapuváron, Wass Albert szobránál megemlékezést tartott a költő és író születésének 108. évfordulóján a soproni HVIM, a Wass Albert Szövetség és a kapuvári Jobbik.

A Himnusz eléneklése után, Szabó  Róbert a Wass Albert Szövetség vezetője méltatta az erdélyi író-költőt és bírálta a magyarországi kormányt, mivel nem meri felvállalni Wass Albert írásait és személyét.

Vármegyés bajtársunk felesége, Böcskei  Rita szavalta el Wass Albert: A gyökér megmarad című versét.

A soproni HVIM vezetője Horváth Gábor a mai eseményeket kapcsolta össze Wass Albert korával.

Beszámolt  székely vármegyés  bajtársaink  Wass  Alberthez köthető tevékenységéről: Kézdivásárhelyen  aláírásgyűjtést szerveztek, hogy a városban költő nevét viselje egy utca. Beszámolt  arról , hogy az üldöztetések ma is folytatódnak, két bajtársunkat letartóztatták  terrorizmus előkészületének gyanújával. A házkutatások során Beke Istvánnál petárdákat és szilveszteri tűzijátékokat foglaltak le. Szőcs Zoltánnál Wass Albert könyveket és nemzeti jelképeket. Ebből   azt a következtetést vonta le, hogy Wass Albert  szellemisége, ha párosul a vármegyés bátorsággal, igazságérzettel  és a nemzet szeretetével, akkor a román hatalom mindent elkövet megfélemlítésére De tudjuk, hogy a székelyeket megtörni nem lehet, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom a végsőkig kitart mellettük.

A megemlékezés végén elénekeltük a Szózatot és a Székely himnuszt.

(Mi Magunk – Szent Korona Rádió)

Túl a komfortzónán! – HVIM Ifjúsági Tábor harmadik napja; Egyiptom is érkezhet a szunnita szövetségbe?; Újra Szalonnán a kassai cigányok

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 13.

Baka András az új köztársasági elnök; Megpróbálták letépni a Szent Koronát a Szabadság hídról; Baltával támadt a rendőrökre a fatolvaj

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 11.

Történelmi pillanat Párizsban; A HVIM ifjúsági táborának második napja, Cigány holokauszt miatt kelt ki magából a tiszás képviselő

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

buzeráns pedofil

Bécsi pedofilt menteget a magyarországi balliberális sajtó

A vadliberális Nyugat pedofília-elfogadtató tendenciája hazánkba is begyűrűzik. Ennek jelei ...

LMBTQP

2026. 08. 10.

Baka András az új köztársasági elnök, Új elnök és merényletek Kolumbiában, Elindult a HVIM Ifjúsági Tábora

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

Rongyos Gárda

Rongyos Gárda Emléktúra – Lépj te is a hősök nyomába szeptember 5-én!

Huszonegyedik alkalommal szervezi meg a Rongyos Gárda Emléktúrát a HVIM ...

64

2026. 08. 8.