péntek, január 30, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Párt lett a soviniszták bandája

„Kifelé a magyarokkal az országból!”, „Hargita és Kovászna megye román föld!”, „A román nyelv az egyedüli úr!” Sokaknak ismerősek ezek a rigmusok, akik hallottak már a román soviniszta, magyargyűlölő szedett-vedett egyesületről az Új Jobboldalról. Számos  magyarok elleni tüntetéseiktől híresek, hiszen az előző években Erdély számos nagyvárosában felvonultak és a fenti kijelentésekkel tiltakoztak az őslakos magyarság jelenléte ellen.

A román média csütörtökön adta hírül, hogy pártot alapított a szélsőséges  román nacionalista egyesület, az Új Jobboldal,  élén a magyargyűlölő Tudor Ionescuval, akiCorneliu Zelea Codreanu,egykori vezető hithű követője.  A bejegyzésre sor került november 5-én Bukarestben , és ez könnyen is ment, mivel enyhített a kormány a pártalapításra vonatkozó jogszabályokon.

Az Új Jobboldal Párt közleményéből csak a jóság sugárzik, a nemzeti, keresztényi és szociális jobboldalt testesíti meg a liberális, nemzetellenes, ateista és oligarcha jobboldallal szemben, és meg akarja menteni az eltűnéstől a román nemzetet, amelyre szerintük a globalizáció szorgalmazói törekednek.A párt céljai között szerepel egyebek mellett Romániának a Moldovai Köztársasággal való egyesülése és a jogtalan vagyonok elkobzása.

Viszont ezzel szembe az évek során bizonyították, hogy valójában célpontjuk a jogtalanul szerzett területek magyar lakossága.

 (Székelyföld nem Románia – Szkr)

Legfrissebb

Kategóriák

Elhunyt Sári Gyula, a De Gaulle elleni merénylet utolsó élő magyar elkövetője

Sári Gyula, a De Gaulle ellen elkövetett, 1962-es Petit-Clamart-i...

Végre betiltották a New York-i szélsőséges cionista terrorszervezetet

Nocsak, feltűnt, hogy nem csak az "iszlámok" tartják terrorban...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55