Arról, hogy nem kell megijedni, ha farkasokkal találkozunk az erdőben, korábban már közöltünk egy felvételt. A farkasok a legkevésbé sem szeretnének az ember közelébe kerülni, erre különösen ügyelnek is, és ha véletlenül bele is futnak egy túrázóba, amint ezt észlelik, odébbállnak. Így rendkívüli élménynek számít az az eset, melyről egy kéktúrázó számolt be: a kedvező szélirány miatt elképesztően közelről szemlélte meg a szabadon sétáló farkasokat.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A napokban különös élményben volt része Farkas Ferencnek, aki a kéktúrát járva Borsodban egy farkasfalkába botlott. A természetjáró nemcsak szemtől szemben találkozott a vadállatokkal, de sikerült meg is örökítenie a különleges pillanatot – ráadásul nem is akármilyen látvány tárult elé: kölyökfarkasok egy egész alomnyi példányát látta játszani az ösvény közelében.
A látvány teljesen elvarázsolta. Elmondása szerint a szélirány miatt az állatok nem észlelték az ember jelenlétét, így nyugodtan viselkedtek – egészen addig, amíg a túrázó óvatos zajkeltéssel jelezte a jelenlétét. Ekkor a farkasok azonnal elszaladtak.
„A név kötelez, avagy Farkas a farkasok között”
– írta tréfásan a Nekem szülőhazám Facebook-oldalán.
„Bár híre ment, hogy Borsod erdői több farkasfalkának is otthont adnak, de arra nem gondoltam, hogy kéktúra közben szembe jönnek velem az úton. Nem írom meg, hogy pontosabban hol találkoztunk, de az élmény teljesen elvarázsolt. Játszottak egymással, ahogy jöttek felém, felőlük fújt a szél, azért nem vehettek észre, mert egyébként kerülik az embert. Békés látvány volt, amikor úgy gondoltam túl közel értek, óvatosságból kicsit zajt adtam és máris eliramodtak” – számolt be a túrázó az elképesztő élményről a Facebook-oldalán.
A túrázó arra is felhívta a figyelmet, hogy az Aggteleki Nemzeti Parkban több falka is él, és a farkasok zavarása, károsítása, elpusztítása tilos a természetvédelmi törvények értelmében. Az európai szürke farkas és a barna medve Magyarországon fokozottan védett faj, természetvédelmi értékük 250 000 Ft.
Farkasok Magyarországon
Bár az elmúlt évtizedekben szinte eltűntek a farkasok hazánkból, mára újra növekvő populáció él Magyarországon – jelenleg 60-70 példányra becsülik a számukat. Az európai szürke farkas fokozottan védett faj, természetvédelmi értéke 250 ezer forint. 2014 óta nemcsak északi nemzeti parkjainkban fordulnak elő, hanem rendszeresen látnak farkasokat például a Zempléni-hegység és az Aggteleki-karszt térségében is.
Fontos tudni, hogy bár a farkasokat sokan veszélyes ragadozóként tartják számon, ezek az állatok rendkívül óvatosak, és általában messziről elkerülik az embert. Éles érzékszerveiknek köszönhetően hamarabb érzékelik a közeledést, mint ahogy észrevennénk őket – ezért ilyen találkozás nagyon ritka.
Ha mégis farkassal futnál össze túra közben, a legfontosabb, hogy őrizd meg a nyugalmad, és lassan, hátrálva hagyd el a helyszínt – ezzel az állatnak és magadnak is a legnagyobb biztonságot adod.
Ez történik, ha farkasokkal találkozik az ember az erdő közepén (VIDEÓ)
Medvékkel és farkasokkal is összefuthat a turista Nógrád megyében
Farkasok és vaddisznók harcát rögzítette a vadkamera Erdélyben(+Videó)
(Nap Híre nyomán Szent Korona Rádió)