Húsvétvasárnapra időzítették a drogos tüntetésüket a kutyapártosok. Azzal indokolták vallásellenes hergelésüket, hogy április 20. egyébként is kvázi a marihuánafogyasztás világnapja. A rendőrség korábban betiltotta a rendezvényt az új alaptörvény-módosítás miatt, a Kúria viszont “zöld” utat adott a fű legalizálásáért folytatott tüntetésnek. Az új szabályozás – amely a tiltás idején még nem volt hatályban – nem engedélyezné az olyan tömegrendezvényeket, amelyek kárt okozhatnak a gyermekek fejlődésében, ilyen például a Pride és a Million Marijuana March is. Kiváltképp, hogy a drogos tüntetésre kisgyerekeket is kihurcoltak felelőtlen hozzátartozók.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Mégis megrendezték tehát a Million Marijuana March nevű drogos tüntetést a kutyapártosok, miután a Kúria felülbírálta a rendezvényt betiltó rendőrségi határozatot. A rendezvényen rusnyábbnál rusnyább szerzeteket fújt össze a szél, a színvonaltalan előadások mellett “jointszépségversenyt” és “Nemzeti Elterelő Programot” is rendeztek.
Ráadásul nem csak felnőttek, hanem kisgyerekek is megfordultak a drogos rendezvényen. Voltak olyan felelőtlen szülők, hozzátartozók, akik kihurcolták szegény gyerekeket magukkal, talán abból az indíttatásból, hogy nem lehet elég korán kezdeni a drogfüggőséget.

A Kutyapárt drogpolitikája totális baklövés, és rendkívül káros a társadalomra nézve. Mint már korábban írtunk róla, szerintük drogliberalizációval kellene kábítószer-ellenes harcot vívni, amely nem csupán logikátlan feltételezés, de bizonyítottan nem is vált be más országokban.
Döme Suzi is felszólalt a tüntetésen, az Index kérdésére pedig így válaszolt: szerinte a szakmai fórumok elhallgattatása és a prevenció teljes félreértelmezése is súlyos probléma, és úgy látja, az embereknek fogalmuk sincs, hogy mi a jó prevenció, meg mi a rossz.
Az MKKP társelnöke szerint ők évek óta küzdenek az “okos drogpolitikáért”, de hiába kértek más pártokat, nem áll ki mellettük senki. Na, vajon miért?
“Menő lett a stratégiai hallgatás. Ezt kell tennie az embernek, hogy választást nyerjen, csöndbe maradni a megosztó kérdésekben, mint a drogpolitika, vagy az LMBTQ-kérdés.”
Zárásképpen levonta a következtetést:
„Hát inni kell, inni kell, inni nemzeti kötelesség, ezt gondoljuk.”
Kovács Gergely pedig nem nyilatkozott arra hivatkozva, hogy Döme beszéde alatt sűrűn meghúzta a laposüveget.
Sárosi Péter videóüzenetben egy kivetítőn elmondta, hogy 2003-ban az első marihuána legalizáció melletti tüntetésen megdobálták őket és ott találkozott először azzal „a rosszindulattal és butasággal, ami ezt az országot mérgezi” – vagy inkább a társadalom természetes reakciójával.
Káosz a fejekben: A Kutyapárt drogliberalizációval akar “kábítószer-ellenes” harcot vívni
Ukránbűnözés: A rendőrség épülete előtt, kanállal ásta ki drogátadó pontját
(Index nyomán Szent Korona Rádió)