szombat, október 25, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Cionista véleménydiktatúra: Kitoloncolhatják az USA-ból a palesztin egyetemistát

Donald Trump nemcsak azt szögezte le számtalan alkalommal, hogy a terrorállam Izrael szövetségese, hanem azt is, hogy a palesztinok ellensége. Korábban azt üzenete a gázaiaknak: “ha túszokat tartotok, HALOTTAK vagytok!”, de az is kiderült, hogy üdülőközpontot akar építeni Gázában, miután az életben maradt palesztinokat is deportálták. Ezt a fajta politikát az USA-ban is képviseli, mégpedig azzal, hogy a palesztinok mellett kiállókat elhallgattatja. Most egy palesztin egyetemista kitoloncolását tűzték ki célul.

Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07

Mahmoud Khalil 2024-ben kapta meg az állandó tartózkodásra jogosító zöldkártyáját, minden szempontból jogszerűen volt az országban. Ennek ellenére márciusban a bevándorlásügyi hatóság emberei ütöttek rajta New York-i egyetemi lakásában, letartóztatták, azóta a több mint ezer kilométernyire fekvő Louisiana államban tartották fogva, azzal a céllal, hogy kitoloncolják az országból.

A 30 éves férfi tavaly a Columbia Egyetemen a Gáza elleni háború elleni tiltakozások egyik legismertebb arca volt, vagyis mindössze annyi a bűne, hogy olyan véleményt fogalmazott meg, ami nem tetszik a cionista kormánynak. Ügyvédei szerint ugyanakkor semmilyen antiszemita megnyilvánulásra utaló bizonyítékot nem mutattak be ellene.

Trumpék egy 1952-es törvényre hivatkozva toloncolnák ki a férfit, ez engedélyezi a kormány számára, hogy bárkit kiutasítson, akinek jelenléte kedvezőtlen következményekkel járhat az amerikai külpolitikára nézve. Marco Rubio külügyminiszter korábban azt mondta, Khalil kiutasításával a cél a zsidó diákok védelme az Egyesült Államokban. Rubio szerint Khalil „jelenlegi vagy várható meggyőződései, kijelentései vagy képzetei” ellentétesek a külpolitikai érdekekkel, ez pedig elegendő bizonyíték a kiutasításhoz.

A bíró szerint a kormányzat jogosan indíthatta meg a kiutasítási eljárást, mivel az az érv, miszerint Khalil kedvezőtlen külpolitikai következményeket jelenthet, „látszólag megalapozott”. Khalil az ítélethirdetés után azt mondta a bírónak:

„Szeretném idézni, amit legutóbb mondott. Nincs semmi, ami fontosabb lenne ennek a bíróságnak, mint a tisztességes eljáráshoz való jog és az alapvető igazságosság. Amit ma láttunk, az ezek közül egyik elvnek sem felelt meg, sem ma, sem az egész eljárás során”.

Az ítélet még nem jelenti azt, hogy Khalilt azonnal kitoloncolják az országból. A bíró április 23-ig adott határidőt az ügyvédeinek a fellebbezés benyújtására. Ügyvédei az ítélet után azt írták, „Mahmoud nem ellensége az Egyesült Államoknak, és nem antiszemita.”


Khalil emellett szövetségi bírósági keresetet is benyújtott New Jersey államban őrizetbe vételének alkotmányellenessége miatt. De a kormányzat külön eljárásban azzal is megvádolta a diákot, hogy bevándorlási csalást követett el, állításuk szerint nem tüntetett fel bizonyos információkat a zöldkártya-kérelmén.

A Fehér Ház sajtóosztályának helyettes vezetője, Taylor Rogers közleményében azt írta, „a Trump-kormányzat elkötelezett a bevándorlási törvények betartatása mellett, és gyorsan cselekszik, hogy eltávolítsa azokat a külföldi állampolgárokat, akik súlyos külpolitikai kockázatot jelentenek az Egyesült Államok számára.”

Sokak szerint ha Khalilt sikerül kitoloncolni, akkor senki sem lesz biztonságban, aki nem úgy gondolkodik a világról, ahogy a MAGA-tábor.

Egy emléknap, amiről tilos a megemlékezés a “demokratikus” nyugati világban: a Palesztin Gyermekek Napja

Izrael elvágta Gázát a vízellátásának 70%-ától

(444 nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Migrációellenes tüntetést lehetetlenített el a szerb kormány – Letartóztatták a szervezőt

Nemrégiben letartóztatták, Damnjan Kneževićet, a Народна Патрола (Népi Őrjárat)...

Súlyosításért lebbeztek fel Posta Imréék ügyében

Posta Imréék ügy továbbra is tart, mint kiderült, az...

Egy független bizottság fogja irányítani Palesztinát, hogy helyreálljon a rend

A Hamász és a ciszjordániai Fatah megegyeztek a független...

Robbantásos merénylet Ukrajnában: többen meghaltak, köztük egy 82 éves határőr

A merénylő kilétéről nem sokat tudni, illetve azt sem,...

Megszavazta a horvát parlament a sorkatonaság visszaállítását

A horvát parlament pénteken elfogadta a védelmi törvény módosításait,...

Kategóriák

Migrációellenes tüntetést lehetetlenített el a szerb kormány – Letartóztatták a szervezőt

Nemrégiben letartóztatták, Damnjan Kneževićet, a Народна Патрола (Népi Őrjárat)...

Súlyosításért lebbeztek fel Posta Imréék ügyében

Posta Imréék ügy továbbra is tart, mint kiderült, az...

Egy független bizottság fogja irányítani Palesztinát, hogy helyreálljon a rend

A Hamász és a ciszjordániai Fatah megegyeztek a független...

Megszavazta a horvát parlament a sorkatonaság visszaállítását

A horvát parlament pénteken elfogadta a védelmi törvény módosításait,...

Gyanúsítottként hallgatják ki a Pécs Pride főszervezőjét

Gyanúsítotti kihallgatásra idézte be a Pécsi Rendőrkapitányság Buzás-Hábel Gézát,...

Az oroszokat lehet, az izraelieket tilos kizárni a nemzetközi játékokról

Jelenleg Jakartában zajlik a torna-világbajnokság, ahol Indonézia nem engedte...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55