Eddig őrültnek nézték, aki bármire készül, most pedig az EU kéri a polgárait, hogy minimum 72 órára elegendő készletet halmozzanak fel. Bár adódik a kérdés, hogy melyik háztartás az, ahol nincsen 3 napra elegendő az alapvető szükségletekből?! Mi inkább 2 hetes készletet ajánlanánk. Magyarországon pedig már évek óta háborús vészhelyzet van, a lakosságot viszont mégsem készítették fel semmilyen szinten.
Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07
Vészhelyzetekre való felkészülésre és azok kezelésére vonatkozó iránymutatásokat tett közzé az Európai Bizottság. A testület szerint mivel az unió egyre összetettebb válságokkal és kihívásokkal néz szembe, azt javasolják, a háztartások legalább 72 órára elegendő túlélési készlettel rendelkezzenek, a tagállamoktól pedig többek között azt kérik, halmozzanak fel készleteket, és biztosítsák a kritikus infrastruktúrát. Szeretnék továbbá azt is, ha évente tartanának egy válságokra felkészítő napot.
Az Európai Bizottság március 26-án, szerdán iránymutatásokat tett közzé, amelyekkel segíteni kívánja az uniós országok felkészítését a háztartások 72 órás önellátására, annak érdekében, hogy egyebek mellett elegendő vízzel, élelemmel, gyógyszerrel, elektromos áramforrással, valamint piperecikkel rendelkezzenek ahhoz, hogy külső segítség nélkül képesek legyenek átvészelni egy esetleges válság első néhány napját.
Az EU előirányozta tagországoknak a kritikus infrastruktúrák védelmét is
Az uniós bizottság azt javasolja, hogy ne csak a háztartások halmozzanak fel vészhelyzeti készleteket, hanem a tagállamok is raktározzanak gyógyszereket, alapvető nyersanyagokat, élelmiszereket és energiát, valamint rendelkezzenek a minimális vízellátást biztosító rendszerekkel is. A stratégia szerint az Európai Bizottság azt javasolja, hogy minden tagállam legalább évente rendezzen a válságokra felkészítő napot, hogy a civil lakosság és a vállalkozások is tudatosítsák a katasztrófákkal szembeni ellenálló képesség szükségességét.
A vészhelyzeti stratégia brüsszeli bemutatásakor Hadja Lahbib válságkezelésért felelős uniós biztos kiemelte: mivel az Európai Unió egyre összetettebb válságokkal és kihívásokkal néz szembe, az EU iránymutatásokkal kívánja támogatni a tagállamokat és javítani Európa képességét az újonnan jelentkező fenyegetések megelőzésére és a megfelelő reagálásra.
“Az EU pilléreit jelentő béke és stabilitás már nem garantált. Európa fegyveres erőszakkal szembeni felkészültsége és ellenálló képessége a jövőben kihívásokkal nézhet szembe”
– fogalmazott a válságkezelésért felelős biztos.
A stratégia harminc intézkedést és egy cselekvési tervet tartalmaz. Éberségre szólít fel a létfontosságú infrastruktúra, így az energiahálózatok védelmével, a banki tranzakciók elleni folyamatos kibertámadásokkal, a tenger alatti távközlési kábelek és energiahordozó csővezetékek elleni szabotázsakciókkal, valamint az álhírek és összeesküvés-elméletek külföldi hatalmak általi folyamatos terjesztésével kapcsolatban.
Ennek a sok intézkedésnek egyébként nagyon is van értelme, fontos, hogy a lakosság felkészült legyen. Bár nem lenne túl szerencsés, ha kiszélesedne a háború, és tényleg szükség lenne ezekre, remélhetőleg az EU nem azért szólít fel az óvintézkedésre, mert bele akar bonyolódni a háborúba. Azonban az Európai Unió legalább tesz értelmes lépéseket, ellentétben Orbán látszatintézkedéseivel, hazánkban ugyanis hiába van évek óta háborús vészhelyzet, a lakosság felkészítése a mai napig nem történt meg semmilyen szinten. Ebből is látszik, hogy nem gondolják annyira komolyan, csupán hatalmi okokból tartják fent a veszélyhelyzetet.
Évek óta háborús vészhelyzet van érvényben hazánkban, még sincs felkészítve a lakosság
Tovább támadja az orosz energialétesítmények az ukrán hadsereg
Rohamosan nő az erőszak a nyugat-európai kórházakban, ideje lenne megfékezni a migrációt
(Index nyomán Szent Korona Rádió)