Etnikai tisztogatás Gázában, a tűzszüneti egyezmény megszegése Libanonban, harckocsikkal való erődemonstráció és megszállás Ciszjordániában. Épül, szépül a Nagy-Izrael, a világ pedig még mindig nem tett határozott lépéseket ennek megfékezésében!
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Izraeli harckocsik Ciszjordániában
Izrael évtizedek óta először vezényelt harckocsikat Ciszjordániába, amit a palesztin hatóságok “veszélyes eszkalációnak” minősítettek. Az izraeli védelmi miniszter bejelentette, hogy a csapatok egy évig maradnak a térség egyes részein. Ezért menekültek tízezrei nem térhetnek vissza otthonaikba – írta meg az AP News.
Az Associated Press tudósítói szerint több harckocsi vonult be Dzseninbe, amely régóta az Izrael elleni fegyveres ellenállás bástyájának számít. Izrael január 21-én, két nappal a gázai tűzszünet életbe lépése után indította offenzíváját Ciszjordánia északi részén, Ezt később a környező területekre is kiterjesztett. A népirtást most tehát a ciszjordániai palesztinokkal folytatja a cionista terrorállam.
A palesztinok szerint az akciók az izraeli ellenőrzés megszilárdítását célozzák a területen, ahol 3 millió palesztin él részben katonai irányítás alatt. Jiszráel Kac védelmi miniszter közölte, hogy Benjamin Netanjahu miniszterelnökkel együtt utasították a hadsereget a “terrorellenes műveletek fokozására” Ciszjordánia összes menekülttáborában.
A miniszter azt is bejelentette, hogy a hadsereg “hosszabb tartózkodásra” készüljön fel a városi menekülttáborokban, ahonnan mintegy 40 000 palesztin menekült el. A táborok azoknak a palesztinoknak a leszármazottainak adnak otthont, akik évtizedekkel ezelőtt menekültek el az Izraellel vívott háborúk során.
Netanjahu azt mondta, hogy addig maradnak, „amíg szükséges”.
A palesztin külügyminisztérium felszólította a nemzetközi közösséget, hogy avatkozzon be az általuk törvénytelennek nevezett izraeli agresszióba. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a Gázában és Libanonban zajló harcok szünetelése miatt Netanjahu nyomás alatt áll szélsőjobboldali koalíciós partnerei részéről a ciszjordániai militáns csoportok elleni fellépés fokozására. Majd mindjárt meg is sajnáljuk a népirtó elnököt… Nem hiába van ellene nemzetközi elfogatóparancs, mikor annyi emberiesség ellen elkövetett háborús bűncselekmény részese már, hogy nem győzzük felsorolni.
A térségben etnikai tisztogatás és népirtás folyik, mikor ébred fel a világ?
Érdekes az a tény is, amit Barcsa-Turner Gábor a legújabb Válaszcsapásban fejtett ki, hogy a hazai elemzők mindannyian a cionista narratívát harsogják: technikai, katonai, politikai szempontból figyelik Gáza és térsége etnikai tisztogatását, holott ez egy egyértelmű háborús bűncselekmény!
Gáza és Ciszjordánia területét az izraeliek és a palesztinok által előírt második oslói egyezmény (amit egyébként Egyiptomban szignóztak a felek) három „zónára” osztja. Az ’A’ zónában, azaz a Gázai övezet egészében és Ciszjordánia beépült részein hivatalosan a Palesztin Nemzeti Hatóság gyakorolja mind a politikai, mind a rendőri/katonai ellenőrzést. A lakott területeken kívül eső, döntően mezőgazdasági művelés alatt álló területek, a ’B’ zónák polgári irányítását a palesztinok látják el, a rendőri/katonai feladatokat pedig Izrael. A maradék, ’C’ zónába eső területen, (ami egyébként Ciszjordánia nagyjából 70-75%-át teszi ki) a Palesztin Nemzeti Hatóságnak semmilyen jogköre nincsen sajnos. Izrael az ‘A’ és ‘B’ zónák területét többször csökkentette le egyoldalúan.
A Hamász-izraeli konfliktus 2023. október 7-i kiéleződése óta több mint 800 palesztin vesztette életét Ciszjordániában. Izrael szerint többségük fegyveres volt, de tüntetők és járókelők is az áldozatok között voltak. Arról persze nem beszél a nyugati illetve cionista agymosott média, hogy mennyi civil, nő vagy épp gyermek esett áldozatul az IDF agressziójának.
Telegram csatornánkon közzétettünk egy felvételt, ahol Ciszjordániában egy gyermeket agyonlőnek az izraeliek.
(Portfólió nyomán Szent Korona Rádió)