szerda, augusztus 27, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

A Squid Game-jelenség: alsó tagozatos diákok rajonganak az erőszakos, 18+-os sorozatért

Nem győzzük hangsúlyozni mekkora ereje és hatása van a képernyőnek egy gyermek számára. Az pedig, hogy onnan erőszak, brutalitás és hasonló felnőtt tartalmak ömlenek rá, elképesztő károkat okoz benne, annak ellenére, hogy nem feltétlenül látszik (nevetgél a film alatt, vagy azt mondja, hogy tetszik neki). Szülőként kötelességünk óvni gyermekünket!

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Hiába szól olyan klasszikus gyerekjátékokról a Netflix új sikersorozata, mint például a kötélhúzás vagy az üveggolyózás. A Squid Game (magyarul: Nyerd meg az életed) egyáltalán nem gyerekeknek való! Az olykor kendőzetlenül brutális sorozat ennek ellenére hatalmas népszerűségnek örvend még a 15 évnél fiatalabbak körében is. Holott nekik egyáltalán nem ajánlják az akció-horror megtekintését, hívta fel a szülők figyelmét egy angol iskola a Metro szerint.

A Conyers School hétfői posztjában azt írja: a dél-koreai sorozat erőszakos és borzalmas jelenetei egyáltalán nem alkalmasak arra, hogy a fiatalkorúak megnézzék. Meztelenség, extrém erőszak, öncsonkítás, öngyilkosság és trágárság is bőven akad a kilencrészes sorozatban. Emiatt különösen fontosnak tartja a tantestület, hogy betartsák az előírt legalább 15 éves korhatárt.

A Netflix ereje

Az iskola a posztban kiemeli, hogy már lehetőség van a streaming-szolgáltatónál gyerekprofil létrehozására. Ennek segítségével csak azokhoz a tartalmakhoz férnek hozzá a fiatalok, amiket eleve nekik készítettek. Ezért a poszthoz mellékelték a Netflix leírását arról, hogyan kell ilyen profilt létrehozni.

Nem a Conyers az egyetlen iskola, ahol a gyerekek játszani kezdték a Squid Game-ből megismert játékokat. Korábban egy belga oktatási intézményben bántalmaztak egy kislányt az osztálytársai, miután veszített az egyik játékban.

A Nyerd meg az életed hamarosan a Netflix legsikeresebb sorozata lehet. Szeptember 17-i megjelenése óta 90 országban vezette már a népszerűségi toplistát, köztük Magyarországon is. A sorozatban több száz eladósodott, reményvesztett ember küzd a több milliárdos főnyereményért. A hatfordulós versenyben gyerekjátékokat kell teljesíteni, de a vesztesek az életükkel fizetnek a kudarcért.

Iskolaigazgatók, tanárok sem ajánlják itthon

Szerkesztőségünk több általános iskola igazgatójával és tanárával beszélt az ügyben. Ők mind kifejtették, hogy sajnos már ALSÓ TAGOZATBAN is divatnak örvend az akció-horror sorozat. Sőt, volt, aki a gyermekét az iskolai farsangon az egyik szereplőnek öltöztette be, ami egyértelmű jele annak, hogy a gyermek látta a filmet.

Azon kívül, hogy az ellenőrizetlen Youtube használat is mennyire káros a gyermekekre nézve, nem győzzük hangsúlyozni, hogy egy-egy egész estés film is rendkívül negatív hatással lehet rájuk. Amikor a Youtube vagy a TikTok előtt ül a gyermek sajnos irányíthatatlanul dobál fel videókat, reklámokat, ami ellen még szülőként sem tehetünk többet, mint hogy alapból nem engedjük ezeket nézni a gyermeknek. De egy film vagy sorozat nézése azt jelenti, hogy a szülő tudatosan megengedi azt gyermekének. A legjobb lehetőség ilyenkor az, hogy magunk leülünk, megnézzük miről szól. Vagy legalább egy kicsit utána olvasunk. De ha ez sem lenne elég, nem véletlenül vannak a korhatárok.

Ez a sorozat Magyarországon 18 éven aluliak számára nem ajánlott!! A sorozat brutális és pszichológiailag megterhelő, erőszakos, véres jeleneteket, kegyetlenséget és felnőtteknek szóló témákat, jeleneteket tartalmaz.

Mit ajánlunk?

Bőven akad olyan sorozat vagy film, ami inkább való egy gyermeknek. Ha akcióra vágyik vagy esetleg élesen él benne a versengés, kalandvágy a filmeken keresztül is, a korábban ajánlott Kojot négy lelke rajzfilmet hozzuk fel példaként.

A kisebbek pedig maradjanak a meséknél, alsó tagozatos (de akár nagyobbaknak is) gyerekeknek pedig a nemrég megjelent – jó és rossz küzdelmét tökéletesen bemutató – Csongor és Tünde mesefilmet ajánljuk.

Cseh Tamás indiánmeséi alapján készült rajzfilm: Kojot négy lelke (ajánló, teljes film)

Mesefilm készül Csongor és Tünde elbűvölő történetéből

(szeretlekmagyarorszag.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

A TASZ-szal perel a buzilobbista oktató, akit kirúgtak a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről

Bognár Bulcsu, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem volt docense, a...

Szkíta harcos kincsekkel teli sírjára bukkantak

Előkelő szkíta harcos sírjára bukkantak Szibériában – írja az...

Andrásfalvy Bertalan: „Ha nem leszünk önellátók, cselédek leszünk”

A most 93 éves Andrásfalvy Bertalan, az Antall-kormány művelődési...

A magyar Erste kicseréltette a Budapest Pride-ról szóló részt a globális szolgáltató reklámfilmjéből

Az Erste Group, Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb pénzügyi szolgáltatója új...

Kategóriák

A TASZ-szal perel a buzilobbista oktató, akit kirúgtak a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről

Bognár Bulcsu, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem volt docense, a...

Szkíta harcos kincsekkel teli sírjára bukkantak

Előkelő szkíta harcos sírjára bukkantak Szibériában – írja az...

Andrásfalvy Bertalan: „Ha nem leszünk önellátók, cselédek leszünk”

A most 93 éves Andrásfalvy Bertalan, az Antall-kormány művelődési...

A magyar Erste kicseréltette a Budapest Pride-ról szóló részt a globális szolgáltató reklámfilmjéből

Az Erste Group, Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb pénzügyi szolgáltatója új...

Nem sokára robotkutyák lepik el az utcákat – Zürichben azok fogják kiszállítani az ételt

Újabb, a Black Mirror sorozat által előrevetített változás következhet...

12 évesek vették videóra, ahogy alázzák és ütlegelik társukat (VIDEÓ)

A gyermekek körében is egyre gyakoribb és egyre brutálisabb...

Elvitetni nem tudta, inkább gúnyt űz a hegyvidéki Turul-szoborból Kovács Gergely

Kovács Gergely, a kutyapártos hegyvidéki polgármester azzal próbálta meg...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55