Hiába van végrehajtóként felfüggesztve, az irodájával továbbra is él a szerződés. Mivel annak 90%-os tulajdonosa, így elég szép pénzeket keres a korrupcióval vádolt Schadl György.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Schadl György irodáját állandó helyettesítéssel az a Kovássy Szabolcs végrehajtó vette át, aki már a 2015-ben Schadl vezetésével alakult elnökségnek, valamint a jelenlegi vezetőségnek is tagja. Bár Kovássy a saját irodájával egyszerűen átvehette volna Schadl irodájának munkáját Budaörsön, inkább úgy állapodtak meg, hogy továbbra is Schadl irodája végzi a végrehajtást, ám abban 10 százalékos tulajdonrészt kapott Kovássy, aki végrehajtóként jár el a korábbi elnök helyett.
Schadl irodáját állandó helyettesítéssel az a Kovássy Szabolcs végrehajtó vette át, aki már a 2015-ben Schadl vezetésével alakult elnökségnek, valamint a jelenlegi vezetőségnek is tagja. Bár Kovássy a saját irodájával egyszerűen átvehette volna Schadl irodájának munkáját Budaörsön, inkább úgy állapodtak meg, hogy továbbra is Schadl irodája végzi a végrehajtást, ám abban 10 százalékos tulajdonrészt kapott Kovássy, aki végrehajtóként jár el a korábbi elnök helyett.
Schadlnek 90 százalékos tulajdonrésze maradt az irodájában, a cégbíróságra leadott iratok szerint a nyereséget a tulajdonrészek arányában osztják fel egymást közt, ez pedig azt jelenti, hogy százmillió forintos nyereség esetén Schadl továbbra is 90 millió forintban részesül.
A lap azt írja, volt olyan év, hogy az iroda 300 millió forintos nyereséget termelt. Érdekesség, hogy Schadl számára a végrehajtói kar engedélyezte a cégátalakítást, vagyis azt, hogy az irodáját 10 százalékos tulajdonszerzés mellett egy másik végrehajtó működtesse tovább. Ugyanilyen formában működik tovább Schadl vádlott feleségének irodája is.
A lapnak a volt elnök azt mondta, hétköznapi gyakorlat, hogy egy végrehajtó állandó helyettese tulajdonrész megszerzésével veszi át a helyettesítést ahelyett, hogy a saját infrastruktúráját használná. Csakhogy ez nem látszik azoknál végrehajtóknál, akik a vádak szerint kenőpénzt fizettek Schadlnek a kinevezésükért cserébe, a hét érintett közül hat esetében az állandó helyettes a saját irodájával vette át a működtetést.
Schadl György és 21 társa ellen korrupciós és más bűncselekmények miatt folyik büntetőeljárás. A Schadl-Völner ügyben a vádirat szerint a végrehajtói kar elnöke százmilliókat, sokszor az osztalék 100 százalékát szedte el azoktól a végrehajtóktól, akiket Völner Pál miniszterhelyettes-államtitkár segítségével neveztek ki. Schadlra tíz, Völnerre nyolc év börtönt kért az ügyészség.
Tavaly november végén újabb vádat emelt Schadl György és három társa ellen a Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós bűncselekmény feljelentésének elmulasztása és befolyással üzérkedés miatt. A vádirat szerint Schadl elmulasztotta jelenteni, hogy tudomást szerzett arról, hogy két végrehajtó-helyettes felajánlja a segítségét egy végrehajtójelöltnek, akinek ezért cserébe az iroda osztalékának egy részével kellett volna meghálálnia ezt. A két helyettes ezt Schadl irodájában és Schadl jelenlétében beszélte meg. Bár Schadl utasította őket, hogy ezt az egyezséget bontsák fel, aminek eleget is tettek, az ügyészség szerint jelentenie kellett volna a hatóságoknak a történteket.
Toroczkai: Schadl anyja és apja is a titkosszolgálatnál dolgozott
Szegény Rogán embere, Nagy Ádám nem élhetett nyugodt, hétköznapi életet
(444 nyomán Szent Korona Rádió)