Úgy látszik, hogy a pénz mégis csak többet ér, mint az LMBTQP propagálása a Disney-nek? Egyelőre úgy tűnik, hogy igen.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Alig néhány évvel ezelőtt a Disney vezetői harcoltak Florida szülői jogokról szóló oktatási törvénye ellen, azt állítva a Biden-kormányzattal együtt, hogy az a „ne mondd, hogy homokos” törvényjavaslat. A producerek azt mondták, hogy büszkék arra, hogy a filmekben és projektekben megvalósítják a „nem is olyan titkos” homoszexuális programjukat, és a vállalat adott otthont a világ LMBTQP-csúcstalálkozójának.
Most, miután a szülők évekig panaszkodtak a szexualizálódott identitás-témájú tartalmak miatt, a Disney elkezdte felfogni a célzást. A megastúdió úgy döntött, hogy kivágja a Pixar „Győzni vagy veszíteni” című sorozatából a „transz történetszálat”, mondván, hogy a szülők talán szívesebben beszélgetnének ezekről a témákról a gyerekeikkel „a saját feltételeik szerint”.
„Amikor a fiatalabb közönségnek szóló animációs tartalmakról van szó, felismerjük, hogy sok szülő jobban szeretne bizonyos témákat a saját feltételeik és időbeosztásuk szerint megbeszélni a gyerekeivel” – köntörfalazott a Disney szóvivője a Variety szerint.
A „Win or Lose” a Pixar hosszú formátumú sorozata, az első, amelyet az animációs stúdió készített. Úgy volt, hogy egy transznemű történetet mutat be, de ezt azóta elvetették. A cselekmény egy iskola koedukált softballcsapatáról szól, amely a bajnokságban játszik. Minden epizódban más-más karaktert követnek nyomon, írja a Variety, köztük „a bizonytalan gyerekeket, a helikopterszüleiket, sőt még egy szerelmes bírót is”. Úgy tűnik, az egyik epizód egy transznemű történetszálat hivatott volna bemutatni.
A Disney-t már többször érte támadás azért, mert ideológiai, nem pedig karakter- vagy történetvezérelt cselekményszálakat alkalmaz a tartalmaiban. Dr. Jordan Peterson a Disney nagy sikerű Frozen című filmjét azért bírálta, mert nem követte a hősök útját, hanem szándékosan kitalált egy cselekményt, hogy a lányhatalom koncepcióját erősítse. A Disney Rachel Zegler főszereplésével készült Hófehérke című filmje azóta került a süllyesztőbe, hogy Zegler kijelentette, hogy a film szerelmi történet aspektusát Hófehérke hatalomra törekvésével helyettesítették – lényegében Hófehérke útját úgy alakították át, ahogyan azt ellensége, a gonosz királynő tette az 1935-ös változatban.
Gazdasági érdekek miatt csavarta le a nyílt LMBTQP-propagandát a Disney
(The Post Milllennial nyomán Szent Korona Rádió)