A szász rendőrakadémia hallgatói nemrég Budapesten jártak. Azonban egy csoportkép miatt vizsgálatot indítottak ellenük, mert állítólag „szélsőjobboldali kézjelzést” használtak. Nem, nem karlendítettek, más miatt kapták meg a náci jelzőt. Ezek szerint van külön náci kéztartás is.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A biliben vihart kavaró fotó egy WhatsApp-csoportba került fel, Budapesten, a Néprajzi Múzeum épületénél készült. Ezen a hallgatók farmerben és pólóban állva pózolnak, 17 résztvevőből 13-an mutatják az állítólag jobboldali körökben használatos kézjelzést.
„A „White Power” kézjelzés egy szélsőjobboldali szimbólum, az ujjak W és P formát alkotnak, az angol kifejezés kezdőbetűire utalva. Eredetileg rasszista csoportok népszerűsítették, és a fehér felsőbbrendűséget hirdető szélsőségesek használják”
– szörnyülködik a hírt szemléző Mfor. Az alábbi példával mi szemléltetjük a jel komolyságát:
Zsinagógalátogatás is volt a programban
Az október 20. és 25. között zajló Erasmus-tanulmányi út részben a rendőrakadémia hallgatóinak hozzájárulásával, részben uniós források https://szentkoronaradio.com/blog/2024/10/26/egyszerre-iteltek-el-holokauszt-tagadasert-es-helyeslesert-egy-szlovak-aktivistat/támogatásával jött létre, célja – ironikus módon – éppen az interkulturális kompetenciák fejlesztése volt. A program részeként zsinagógalátogatást is szerveztek, illetve a résztvevők magyar rendőrökkel is találkoztak.
A Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal (BfV) a Bildnek azt írta: „A kézmozdulat az alkotmányvédelem számára a szélsőjobboldaliak által használt jelzésként ismert.”
Az alkotmányvédelmi hivatal szerint a kézmozdulat 2019 óta biztosan „komolyan veendő üzenetnek” számít, ekkor a christchurchi terrortámadás elkövetője, Brenton Tarrant használta a bíróság előtt. A tömeggyilkos két új-zélandi mecsetben 51 ember életét oltotta ki és 50 embert megsebesített.
De lehet, hogy csak a 30. évfolyamra utaltak…
A rendőrakadémia rektorhelyettese, Holger Löwe szerint a képen látott gesztusok miatt komoly vádak merülhetnek fel, ugyanakkor a kézjel más értelmezése is lehetséges, mivel a csoport a 30. évfolyamhoz tartozik, és a három ujj és a kör akár a 30-as számra is utalhat. A Bild minden, a képen látható személytől nyilatkozatot kért, ezt azonban a szász rendőrség „a szolgálati felelősségből fakadó, a tisztek iránti gondoskodási kötelezettségre” hivatkozva elutasította.
Valentin Lippmann, a Zöldek belügyi szóvivője szigorú fellépést sürgetett arra hivatkozva, hogy „rasszista gesztusoknak” nincs helyük az állami szolgálatban.
Egyszerre ítéltek el holokauszt tagadásért és helyeslésért egy szlovák aktivistát
(Kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)