David Pressman amerikai nagykövet távozása óriási örömet váltott ki Magyarországon. A magyar belügyekbe a legkártékonyabban belepofázó diplomata búcsúja sokak számára olyan felszabadító érzést hozott, amilyen legutóbb talán az oroszok kivonulásakor volt érezhető. A közösségi média felbolydult, emberek százai küldik melegebb éghajlatra a nyiltan buzeráns nagykövetett, akinek a távozásáról még dal is született. Az amerikai nagykövet búcsúja valóban korszakváltó pillanatként értékelhető.
Kövesd Telegram csatornánkat
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…
Pressman, akit a magyar konzervatív körökben inkább liberális helytartóként, mintsem diplomataként emlegettek, végig provokatív jelenlétével tűnt ki a budapesti politikai színtéren. Folyamatosan támadta a magyar kormányt, és ideológiai harcot vívott azokkal a hagyományos értékekkel, amelyeket a magyar jobboldal képviselt. A nagykövet nyílt színvallása és egyértelmű kötődése a baloldali eszmékhez többször is borzolta a kedélyeket, ami nem maradt válasz nélkül. Az pedig hogy nyíltan buzeráns kapcsolatával és a baloldali médiának osztogatott százmillióival, vagy a balos celebeknek osztogatott parancsaival beleszólt országunk belügyeibe méltán vívta ki a hazafiak utálatát.
Most azonban eljött az idő, amikor Pressman kénytelen búcsút inteni Magyarországnak. A közösségi média felületein örömmámorral teli kommentek lepték el az amerikai nagykövetség posztjait, amiben nem túl fájdalmas búcsút vesznek hazánk fiai a helytartó ,,úrtól”, vagy akármitől is akinek magát gondolja.
A „Búcsúdal”: Netzenész felrobbantotta az internetet
Nemcsak politikai elemzők, hanem az internet közössége is reagált a nagykövet távozására. Egy népszerű netzenész legújabb dala, amelyet kifejezetten David Pressman búcsújának szentelt, virálisan terjed az online térben. A „Wellor Go Home Pressman” című szám egy nap alatt közel nyolcvanezer megtekintést ért el, és folyamatosan növeli a népszerűségét. A dalszöveg provokatív, de humoros stílusban összegzi a nagykövet diplomáciai ténykedéseit.
„Ezt kihangosítva a nagykövetség előtt! Zseniális lett, minden benne van!” – írta egyikük, míg másvalaki hozzátette: „Szenzációs! Küldöm tovább az amerikai magyaroknak!” Az internetes dal alatti hozzászólások egyértelműen tükrözik, hogy Pressman távozása hatalmas érzelmeket szabadított fel, amelyekre régóta vártak a magyar konzervatívok.
A Deep State, a woke és az ideológiai harc
David Pressman nagyköveti szerepe nemcsak diplomáciai, hanem ideológiai szinten is komoly feszültséget generált. Többek szerint a deep state, a cancel culture és a woke ideológia magyarországi befolyásának megtestesítője volt, aki feladata szerint a „normalitás utolsó szigetét”, Magyarországot próbálta befolyásolni.
Pressman azonban saját maga szerint „nem politizált”. Az önmagát diplomata zseninek tekintő nagykövet viselkedését azonban sokan az egyik legkevésbé diplomatikusnak tartották a rendszerváltás óta. Azt pedig csak halkan jegyezzük meg, hogy Törökországban azonnal kiutasították azt a nagykövetet aki beleszólt a belügyekbe, Szijjártóék mégis elnézőek voltak vele szemben idáig.
„Pressman go home!”: Egy korszak vége
Az ideológiai összecsapás és a nagyköveti szereplések végül odavezettek, hogy Pressman nevetségessé vált. Távozása után nemcsak az ideológiai ellenfelek, de a semleges szemlélők is örömmel veszik, hogy Magyarország ismét nyugodtabb vizekre evezhet.
Nézünk néhány kommentet, hogy búcsúznak a magyarok Pressmantól.
A soha viszont nem látásra helytartó úr! a szövetség nem arra van hogy kihasználják és visszaéljenek vele. talk to Biden he knows what I mean Te egy politikai aktivista vagy, nem nagykövet! Szégyen!
(Szent Korona Rádió)