Május 1-től a Volánbusz járatainak ritkítása következtében nem lesznek közvetlen buszjáratok Budapest és az északi parti települések között. E döntés, melyet Lázár János vezette minisztérium hozott meg, széles körű felháborodást váltott ki. A busztársaság a helyzet orvoslásaként a vasúti közlekedés használatát ajánlja az utasoknak.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A Volánbusz közleménye szerint május 1-jétől több balatoni buszjárat is módosul. A változás miatt nem lehet majd Budapestről közvetlenül eljutni busszal az északi parti településekre. Lázár János minisztériumának járatritkítása nagy felháborodás váltott ki az emberekből.
A busztársaság a vasút igénybevételét javasolja a főváros és a Balaton északi parti települései közötti eljutáshoz.
A BALATONI BUSZJÁRATOK MEGSZÜNTETÉSE LEGINKÁBB A BUDAPESTRŐL TIHANYBA ÉS HÉVÍZRE INDULÓ UTASOKNAK OKOZHAT KELLEMETLENSÉGET.
Az említett településekről nem lehet majd közvetlenül eljutni a fővárosból busszal, míg a déli parton továbbra is jár az 1188-as járat.
Megszűnik a 1201-es járat, amely Budapestről Tihanyba indult, és Balatonalmádit, Lovast, Balatonfüredet érintve közlekedett. A Volánbusz Budapest és Balatonfüred között a vasutat, Balatonfüred és Tihany között a 7355-ös buszt javasolja.
Módosul az 1190-es járat, amely eddig a Budapest–Balatonalmádi–Balatonfüred–Keszthely–Hévíz vonalon közlekedett. A busz ezentúl csak Balatonfüred és Hévíz között közlekedik. Az új menetrend alapján Szigligetet, Badacsonytomajt, Badacsonytördemicet, Balatonakalit, Zánkát, Révfülöpöt már nem lehet közvetlen járattal elérni.
„Ad hoc barkácsolást” hajtottak végre
A lap felkereste a Volánbuszt, hogy megtudja, mi áll a járatritkítások hátterében. A busztársaság nem indokolta meg a döntést, valamint azt írták, hogy „a regionális és országos menetrend szerinti autóbusz-közlekedési szolgáltatásokat az Építési és Közlekedési Minisztérium megrendelése alapján, a minisztérium által meghatározott menetrendi és szolgáltatási paraméterek szerint látjuk el”.
Király Bence, a Közlekedő Tömeg elnökségi tagja szerint „a probléma jelen esetben az, hogy egy közlekedési lehetőség kikerül, de a helyét nem pótolják. Vagyis jelen állás szerint nem látni, hogy mondjuk Füredről Tihanyba vagy Hévízre emiatt sűrűbben járnának majd a buszok”.
Hozzátette, hogy a helyzetet az is súlyosbítja, hogy nincs közös forgalomirányítás, így mostantól például Hévíz esetében izgulni lehet az átszállás miatt.
(Index nyomán Szent Korona Rádió)