szerda, május 6, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Az utolsó ciszjordániai keresztény város elpusztítására készülnek a zsidók?

Miközben tekintetünk Ciszjordánia felé (is) fordul, még nagyobb figyelmet kell szentelnünk Taybeh városára, mely az utolsó keresztény település egész Ciszjordánia területén, de nem, nem a muszlimok, hanem a zsidó telepesek fenyegetik. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítve a háborús hírekkel és a nagyvilág történéseivel

Az, hogy Izrael a keresztényeknek nem a barátja, hanem az ellensége, nyilvánvalóvá válik, ha Ciszjordániára tekintünk. Taybehet tavaly ősszel is már telepesek támadták, a nyár folyamán is terrorizálták már az ottani keresztényeket. Most ismételten felerősödtek az atrocitások, ami miatt a plébános már nemzetközi segítséget is kért. De, mivel Izrael követi el a bűncselekményeket keresztények ellen, senkit nem fog érdekelni…

Miután behatoltak az izraeli telepesek a területre, ott talmudi rituálékat és imákat végeztek, ezzel jelezve, hogy a föld immáron az övék.

A Vatican News azt is írja, hogy jelenlétük immár második egymást követő napja tart, amivel gyakorlatilag átvették az ellenőrzést a terület felett. Szemtanúk arról is beszámoltak, hogy a településen kitűzték az izraeli zászlót is.

A Vatikán Rádiónak nyilatkozva Taybeh latin plébánosa, Bashar Fawadleh atya felvázolta a támadásokat is.

Elmondta, hogy a korábbi incidensek Taybeh keleti részére összpontosultak, de a legújabb fejlemények új szakaszt jeleznek: a zsidó telepesek most a nyugati részen található kulcsfontosságú köz- és gazdasági infrastruktúrát célozzák.

Fawadleh atya beszámolt arról is, hogy a telepesek behatoltak a kőbányába és a betonüzembe, zászlókat tűztek ki, majd másnap ismét visszatértek az imák és rituálék folytatására. Bár az izraeli rendőrséget értesítették, ki is érkeztek a helyszínre, majd rövid ideig be is avatkoztak, de utána a telepesek visszatértek.

„A rendőrség egy órával a hívásunk után érkezett, de 15–30 percen belül a telepesek újra visszatértek, és most már a területen tartózkodnak” – mondta az atya.

Figyelmeztetett, hogy az ilyen cselekmények a Jeruzsálemtől a Jordán-völgyig húzódó stratégiai térség feletti szélesebb körű ellenőrzés kiterjesztésének részei lehetnek. Taybeh maga körülbelül 4000 hektárt foglal el, ami különösen sebezhetővé teszi a további földfoglalásokkal szemben.

A plébános kiemelte a helyiek mindennapi nehézségeit is, beleértve a katonai akadályokat és ellenőrzőpontokat, amelyek korlátozzák a mozgást a falvak és városok között.

A helyzetet „nagyon nehéznek” nevezve Fawadleh atya, és a közösséghez hasonlóan a béke és az igazság iránti vágyra hívta fel a figyelmet:

„Még mindig van reményünk – mondta. – Felszólalunk, hogy mi palesztin civilek vagyunk. Békében akarunk élni. Igazságban akarunk élni.”

A nemzetközi közösséghez fordult, hogy vegyék már észre a helyzetet, és lépjenek fel a helyi lakosság biztonságának és védelmének biztosítása érdekében:

„Arra kérjük a világot, hogy jöjjön és lássa, állítsa meg ezeket a cselekményeket, és engedje, hogy biztonságban és békében élhessünk.”

De mint mindig, ha a zsidók által elkövetett népirtásokra, földfoglalásokra, illegális telepek létrehozására kellene felfigyelnie a világnak, akkor vagy elfordítják a nemzetek a tekintetüket, vagy még támogatják is abban a cionista terrorállamot.

Irán a keresztények barátja, Izrael az ellensége

(Catholic Arena, Vatican News nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

A nürnbergi perhez hasonlóan bíróság elé állítaná Putyint az EU

Az Európai Unió miniszterei hivatalosan is támogatták, hogy álljon...

Wass Albert miatt ajvékol a Mazsihisz

Az idei magyar érettségiben volt egy kérdés, amelyben szerepelt...

Felfüggesztett börtönnel megúszhatja a cigányasszony, hogy hagyta éhen halni 5 hónapos csecsemőjét

Az éhen halt csecsemő "anyja" egy háromgyermekes tarnazsadányi lakos....

Két napos tűzszünetet hirdet Moszkva a szovjet hadsereg megünneplése miatt

A II. világháborúban Németország felett aratott szovjet győzelem évfordulóját...

Kategóriák

A nürnbergi perhez hasonlóan bíróság elé állítaná Putyint az EU

Az Európai Unió miniszterei hivatalosan is támogatták, hogy álljon...

Wass Albert miatt ajvékol a Mazsihisz

Az idei magyar érettségiben volt egy kérdés, amelyben szerepelt...

Felfüggesztett börtönnel megúszhatja a cigányasszony, hogy hagyta éhen halni 5 hónapos csecsemőjét

Az éhen halt csecsemő "anyja" egy háromgyermekes tarnazsadányi lakos....

Két napos tűzszünetet hirdet Moszkva a szovjet hadsereg megünneplése miatt

A II. világháborúban Németország felett aratott szovjet győzelem évfordulóját...

Orbánék nem módosítják a gyermekvédelmi törvényt

Mint kiderült, az EU szerint uniós jogot sért a...

Sírva ajánlotta fel vagyonát az államnak Balásy Gyula

„Azért jöttem, mert hoztam magammal egy dokumentumot, ez egy...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55