Svájcban már jóval korábban figyelmeztettek rá, hogy az új generációk súlyos készség és kompetenciahiányban szenvednek, de az alapvető szükségleteiket sem képesek ellátni, ezért tizenévesen is pelenkát hordanak. Miközben idehaza is egyre katasztrofálisabb a fiatalok teljesítménye, addig a migránsokkal megfűszerezett, a Kuruc.info által megírt német példa is intő jel számunkra.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A hesseni Oktatási és Tudományos Dolgozók Szakszervezetének (GEW) tanárai kemény kritikát fogalmaztak meg az oktatási minisztérium felé, melyet közel 1100 pedagógus írt alá. A tanárok azért fújtak riadót, mert egyre több iskolába induló gyermek nem képes olyan feladatokra, amelyek még egy-két évtizede is teljesen evidensek voltak.
Heike Ackermann kezdeményező a Bildnek elmondta: „A diákokat a politikusok magukra hagyták, és minket, a tanárokat is.” A GEW tanárszakszervezet alelnöke és általános iskolai tanár hozzátette: „Társadalomként mi is felelősek vagyunk azért, hogy idáig fajultak a dolgok. A gyerekek nem hibáztathatók.”
Többek között egyre több gyermekből hiányzik „a hajlandóság az erőfeszítésre és a koncentrációra, a frusztrációtűrő képesség, valamint a vitatkozás és a tisztességes megbékélés képessége”. Nem tudnak figyelni, együtt gondolkodni és kérdéseket feltenni; már nem tudják megfelelően fogni a ceruzákat; nem tudnak „vágni, ragasztani, hosszabb ideig egyenesen ülni, vagy cipőfűzőt kötni”.
A felsorolt további hiányosságok közé tartozik: „A rend fenntartása, a szabályok felismerése és betartása”, de a legmegdöbbentőbb mindenképpen az a rész, amely azt ecseteli, hogy a német(országi) nebulók között egyre több, aki képtelen egyedül megbirkózni a WC okozta “kihívásokkal”. Ez azt jelenti, hogy egyes gyerekek nincsenek hozzászokva a WC-papír használatához és az önálló öltözködéshez. Mondjuk ehhez nem kell a németországi Ahmedekig és Mobotukig menni, elég csak néhány cigányfertőzött hazai település szélééig elbandukolni.


A szakszervezet jelentősen több szociális munkást és pszichológust követel. Indoklásuk: Az általános iskoláknak foglalkozniuk kell társadalmunk minden problémájával – a migrációtól a háborús következményeikig. Heike Ackermann szerint „ha egy ukrán diák bemászik az asztal alá, és sikoltozik egy repülőgép hangjára, azt nem tudom kezelni”.
Bár Frau Ackermann-nal szemben nem dolgoztam sose a német oktatásban, s valóban el is hiszem, hogy hasonló esetek igenis megtörténnek a háború által traumatizált ukrán nebulókkal, de még a putyini invázió sem okozza azt, hogy valaki a kezével törölje a hátsóját, nem pedig a WC-pappírral. Én egészen más etnikum körül keresgélném ezt a jelenséget.
Emellett jelentős tanulási hiányosságok is mutatkoznak, többek között matematikából is. „Amikor a szülők megkérdezik, hogyan segíthetnének a szorzótábla tanulásában, azt mondom: »Miért nem játszol Monopolyt vagy Trouble-t?«” – magyarázza a tapasztalt tanár. Azonban egyre több szülő alig foglalkozik a gyerekeivel, inkább több időt tölt a mobiltelefonján.
Azt is kiemeli a tanulmány, hogy vannak olyan gyerekek, akik általános iskolás korukig nem tanulják meg a német nyelvet. Vajon akkor milyen nyelven csacsog a kis Heinrich, Helga vagy Ingrid? Vagy nem róluk van szó?
Öt nem közül választhatnak egy osztrák katolikus iskola jelentkezői
Dúró Dóra: A gyerekek egészséges fejlődéshez való jogát semmivel nem veszélyeztethetjük
Svédország megelégelte a digitális mérgezést – visszatér az oktatásba a tankönyv
(Kuruc nyomán Szent Korona Rádió)

