Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Saint Lucia

Legalizálta a buzulást Saint Lucia

Saint Lucia esetében eddig a gyarmati időkből megmaradt törvények tiltották a homoszexualitást, azonban most egy bírósági döntés alapján eltörlik ezeket a normalitáspárti törvényeket.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A 2004-es Büntető Törvénykönyv alapján korábban „buggy” (anális szex) és „durva illetlenség” vádjával akár 10 év börtönbüntetést is kiszabhattak két szexuális kapcsolatot létesítő azonos neműre. Ezek a szabályok még a brit gyarmati időkből származtak.

A bíróság mostani ítélete szerint a törvények sértik Saint Lucia alkotmányát, különösen az önrendelkezéshez, a magánélethez, a véleménynyilvánításhoz és a nemi irányultságon alapuló diszkrimináció elleni védelemhez való jogot.


Téa Braun, a Human Dignity Trust vezérigazgatója az ítélet után így nyilatkozott:

„Ez az eredmény egy újabb jelentős mérföldkő az LMBT közösség számára a Karib-térségben, és rávilágít arra, hogy milyen kulcsszerepet játszanak a bíróságok, amikor a törvényhozók nem hajlandók tiszteletben tartani az alapvető emberi jogokat.”

Az ügyet az Eastern Caribbean Alliance for Diversity and Equality (ECADE) indította, amely régiós LMBTQP lobbista szervezetként működik. A bíróság döntése illeszkedik egy 2021-es regionális bírósági határozathoz is, amely szerint az LMBTQP emberek kriminalizálása ellentétes a nemzetközi joggal.

Saint Lucia ezzel a Karib-térség ötödik olyan keleti országa lett, amely eltörölte a deviáns kapcsolatot tiltó törvényeket. Az elmúlt években hasonló lépéseket tettek Antigua és Barbuda, Barbados, Dominika, valamint Saint Kitts és Nevis is.

Újabb ország enged LMBTQP témában gazdasági érdekek miatt

Vannak még jó helyek a villágon: Büntethető marad a homoszexualitás az apró karibi országban

Puerto Ricoban nincs több transzműtét 21 éves kor alatt

(Humen Online nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram posztjaink (2026.07.11.)

Banánköztársasággá vált az EU; 97 éves nénit raboltak ki a cigányok; Irán gyors ütemben javítja a megtámadott nukleáris létesítményeket – Telegram-posztjaink (2026.07.11.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 11.

templomot védő hazafit

Elítélték a templomot védő lengyel hazafit

2020-ban, az abortusz korlátozása után a vallásellenes, feminista tüntetők Lengyelország ...

Nagyvilág

2026. 07. 11.

Mi Magunk

Mi Magunk vlog: Botrányos szimbolikus döntéseket hozott a Tisza

Botrány: amíg a Pride-zászlókat kitűzik az Erzsébet hídra, a vármegye ...

64

2026. 07. 11.

Telegram posztjaink (2026.07.10.)

Sorozásellenes zavargások robbantak ki Nyugat-Ukrajnában; Pride részleg a könyvesboltokban; Oroszország ismét súlyos csapásokat mért Ukrajna infrastruktúrájára – Telegram-posztjaink (2026.07.10.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 11.

Júniusban is tombolt a keresztényellenesség Európa-szerte

A balliberalizmus rohadó gyümölcse beérni látszik. Európa-szerte folyamatosan tapasztalható a ...

Nagyvilág

2026. 07. 10.

Telegram posztjaink (2026.07.09.)

Ismét Iránt támadta az USA az éjjel; Vádat emeltek a migránsok által megtámadott fehér fiú ellen Birminghamben; Izrael kijelentette: addig marad Libanonban, ameddig csak akar – Telegram-posztjaink (2026.07.09.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 10.