Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Technokrácia=csőd? Több ezer e-autót hívtak vissza, mert nem nyílt ki az ajtajuk

Nem csak a Tesla autóival vannak súlyos problémák, más cégeknek sem megy az elektromos autók zökkenő mentes és biztonságos legyártása. Most épp a Fisker került csőd közeli állapotba.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A Fiskernek júniusban már a harmadik alkalommal kell visszahívást elrendelnie. Az elektromos járműveket gyártó cég több mint 12 ezer Ocean típusú járművet hív vissza, hogy kijavítsák azt a problémát, amely miatt a külső ajtókilincsek beragadnak, és nem nyílnak ki. A gyártónak ebben a hónapban ez már a harmadik visszahívása.

A Reuters cikke szerint az Egyesült Államok Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatalának (NHTSA) négy vizsgálata is folyamatban van az Ocean SUV-val kapcsolatos különféle problémák miatt.

A nem nyíló ajtó megakadályozhatja az utasok vészhelyzetben történő kilépését, növelve a sérülésveszélyt

– közölte a hatóság, hozzátéve, hogy a cég ingyenesen kicseréli a hibás ajtókilincseket.

A Fisker közleményben kérte az Egyesült Államokban, Kanadában és Európában működő kereskedőit, hogy állítsák le a raktáron lévő Ocean járművek értékesítését, valamint vizsgálják ki a problémát.

A cég közleménye szerint az Egyesült Államokban 8204, Kanadában 513, míg Európában 3806 darab járművet hívnak vissza, így az összesített szám 12523 darab.

A Fisker a hónap elején csődvédelmet kért, miután készpénzzel próbálta felpörgetni a termelést és leszállítani az Ocean SUV-kat.

https://szentkoronaradio.com/blog/2023/08/02/az-elektromos-autok-miatt-gyulladnak-ki-a-teherhajok/

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/05/14/befellegzett-az-elektromos-autoknak-magyarorszagon/

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/06/26/ujabb-tesla-baleset-nem-mukodott-a-fek-az-iranyithatatlan-auto-egy-haznak-csapodott/

(Economx.hu nyomán Szent Korona Rádió) 

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.

Telegram-posztjaink (2026.07.22.)

Egykori SZDSZ-es lett a Fidesz új frakcióvezetője; migráns gyilkolt meg egy német fiatalt; Trump kiáll tömeggyilkos cionista barátja, Netanjahu mellett

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.21.)

Új vezetőt választott a Hamász; megszüntette a Tisza a Hazajárót; leállították az FSZB AI-alapú kémprogramját

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.20.)

Polgár Judit nem lesz köztársasági elnök; a kommunista migráns polgármester letartóztatná a zsidó miniszterelnököt; hamarosan vége a drónok korszakának

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Selmeci őrjárat

Selmeci Őrjárat augusztus elsején – meghódítja a Felvidéket a HVIM!

Idén is a Selmeci-hegység bércei közt kalauzolja a túrázókat a ...

64

2026. 07. 20.