Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Bármilyen tanár taníthat bármilyen tantárgyat és osztályt az új oktatási törvény szerint

Már olyan mértékeket öltött a pedagógushiány, hogy szakterületükön kívül is oktatniuk kell a tanároknak. Az alsó tagozatos tanítók is megtarthatják a felsősök óráit, akkor is, ha nem arra a tantárgyra specializálódtak.

Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07

Egy idén januártól hatályos kormányrendelet szerint az alsós tanítók már nyolcadik osztályig beoszthatók, óvónőként pedig középfokú végzettséggel is el lehet helyezkedni.

A kormányrendelet pedagógus-munkakörben alkalmazottak végzettségi és szakképzettségi követelményeiről szóló melléklete szerint a tanítók már az általános iskola végéig, vagyis egészen 8. osztályig beoszthatók tanári feladatokra. Az oktatási ügyekért felelős belügyi tárca elmondása alapján a tanítók eddig is taníthattak ötödik-hatodik osztályosokat, az új szabályozás csak bővítette ezt a lehetőséget, azonban csak a „tantárgynak megfelelő műveltségi területet végzett tanító” taníthatott ez idáig, csak ötödikben és hatodikban, ezt a kitételt viszont most eltörölték.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője, Nagy Erzsébet a Népszavának azt mondta, egyértelműen a pedagógushiány az oka a foglalkoztatási szabályok változásának. Szerinte az, hogy a rendelet már nem írja elő a felső tagozatokon tanítók számára a tantárgyakhoz tartozó műveltségi területen szerzett képzettséget, azt jelenti, hogy lényegében bármilyen tantárgy oktatására beoszthatják az általános iskolák felső tagozatain az alsós tanítókat is.

Változtak az óvodapedagógus-munkakör betöltéséhez szükséges végzettségi követelmények is. A hatályos rendelet szerint ebben a munkakörben már nemcsak felsőfokú óvodapedagógus diplomával, hanem a középfokú óvodai nevelő szakképzettség megszerzésével is lehet dolgozni.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/01/12/tovabb-herelik-az-amugy-se-sokat-ero-politikusi-vagyonnyilatkozatokat/

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/01/10/oket-nem-vedtek-meg-legalabb-4-ezer-gyermeket-nevelnek-hazankban-a-deviansok/

(24.hu – Szent Korona Rádió)

Baka András az új köztársasági elnök, Új elnök és merényletek Kolumbiában, Elindult a HVIM Ifjúsági Tábora

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

Rongyos Gárda

Rongyos Gárda Emléktúra – Lépj te is a hősök nyomába szeptember 5-én!

Huszonegyedik alkalommal szervezi meg a Rongyos Gárda Emléktúrát a HVIM ...

64

2026. 08. 8.

Telegram posztjaink (2026.08.07.)

Katonai bázist épít Donald Trump „Béketanácsa” Gázában; veszélyben a kárpátaljai magyar iskolák; erősödik a kivándorlás Izraelből, egyre több zsidó távozik

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 7.

izraeli katonák

Halva szülte meg gyermekét a ciszjordániai nő, mert az izraeli katonák feltartóztatták a mentőautót

Hiába próbálták megmenteni a palesztin mentősök a 28 éves eszméletlen ...

Közel-Kelet

2026. 08. 7.

Gyermekmolesztálás miatt őrizetben az LMBTQP-lobbista

Gyermekmolesztálás vádja miatt csapott le a rendőrség egy transznemű influenszerre

Egy ismert LMBTQP-lobbistára csapott le a rendőrség gyermekmolesztálás vádja miatt. ...

LMBTQP

2026. 08. 7.

Vármegyés Gyerektábor

„Erős és áldozatkész ifjúság jelenti a nemzetünk jövőjét!” – ilyen volt a Vármegyés Gyerektábor (VIDEÓ)

Izgalmasan telt a HVIM által szervezett gyerektábor a festői Badacsonyban, ...

64

2026. 08. 7.