Az idei Budapest Pride duplán provokál, ugyanis a dátum is vérlázító (augusztus 22.), de maga az idei logó is, ami nem más, mint egy szivárványos Szent Korona (lásd fenti képünket). Sokak zsebében kinyílt a bicska és feljelentést is tettek. Mi is erre buzdítjuk minden olvasónkat!
Tisztelt Rendőrkapitányság!
Feljelentést szeretnék tenni a Szivárvány Misszió Alapítvány ellen nemzeti jelkép megsértése miatt. Emellett kérem, hogy a Budapest Pride nevű rendezvény megtartását tiltsa meg.
Indoklás
Btk. 334. § Aki nagy nyilvánosság előtt Magyarország himnuszát, zászlaját, címerét vagy a Szent Koronát sértő vagy lealacsonyító kifejezést használ, illetve azokat más módon meggyalázza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
https://budapestpride.hu/
Mivel a fent nevezett ábra az Interneten található, ezért nagy nyilvánosság előtt történik a bűncselekmény.
Ez véleményem szerint a Szent Korona meggyalázása.
Ezt az alábbiakkal támasztanám alá:
A Szent Korona az egyik legfőbb nemzeti jelkép, szakrális korona. 1001-1945 közt a legfőbb közjogi méltóság volt (a törvényeket a Szent Korona nevében szentesítették, az államigazgatási határozatokat s bírósági ítéleteket a Szent Korona nevében hozták, hivatalos esküket a Szent Koronára tették), megtestesítette s mai napig megtestesíti a magyar nemzet egységét.
A Szent Korona 2 részből áll. Az alsó, bizánci (ortodox) koronából, s a felső, római (katolikus) koronából. Ebből megállapítható, hogy a Szent Korona keresztény szakrális korona.
Alaptörvényünk preambulumában a következő szerepel: „Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette. Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait”
Az Országgyűlés ezzel a kereszténységet quasi államvallássá tette. Azonban tényleges államvallásról nem beszélhetünk, ugyanis a magyar jog szerint vallását mindenki szabadon gyakorolhatja és az állam és egyház szétválasztása is megtörtént. Azonban a keresztény törvénykezés és a keresztény egyházak támogatása a kereszténységet de facto államvallássá teszi.
„Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét. Valljuk, hogy a történeti alkotmányunkban gyökerező önazonosságunk védelmezése az állam alapvető kötelessége. Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését.”
Az Országgyűlés ezzel a Szent Korona-tant a magyar jog egyik de jure alapjává tette.
Azonban a Szent Korona-tan de facto alkalmazásáról egyelőre nem beszélhetünk, ugyanis a Szent Koronának nincs közjogi szerepe. Emellett a magyar jogrendszer de facto a római és a szocialista jogrendszer keveréke.
A kereszténység és Isten tanítása szerint a helyes kapcsolat egy férfi és nő közt jön létre. A keresztény szellemű magyar jog ugyanezt ismeri el.
Alaptörvényünk L cikke alapján Magyarország védi a házasság intézményét, mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot, mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.
A feljelentés tárgyát képző esetben a szivárvány a homoszexuális, leszbikus, biszexuális, transzszexuális, queer s egyéb kóros szexuális irányzattal rendelkező személyek közösségének s a hermafroditák, mely testi betegség, közösségének jelképe.
A szakrális, keresztény Szent Koronát ezzel a jelképezni a Szent Korona súlyos meggyalázása.
Gyülekezési törvény 13. § 1) A gyülekezési hatóság a gyűlésnek a bejelentésben megjelölt helyszínen vagy időpontban való megtartását megtiltja, ha az egyeztetést követően rendelkezésre álló információk alapján megalapozottan feltehető, hogy a gyűlés mások jogainak és szabadságának szükségtelen mértékű és aránytalan sérelmével jár, és a közbiztonság, a közrend vagy mások jogainak és szabadságának védelme az (5) bekezdés szerinti enyhébb korlátozással nem biztosítható.
4) Mások jogainak és szabadságának sérelme különösen, ha a felhívás, illetve a gyűlés – az alkalmazott technikai eszközök, időtartama miatt – alkalmas a magyar nemzet, a nemzeti, etnikai, faji vagy vallási közösségek méltóságának a megsértésére irányul
Ez esetben sérelmet szenved a magyar nemzet s a vallási közösségek. Ezt a fent említett, részletesen kifejtett okok támasztják alá.
Emellett felmerül Szent István emlékének meggyalázása. A felvonulást Szent István király ünnepének közelében szervezik meg. Ez az ünnep az egész magyarság ünnepe. Az ünnephez erős szakralitás kapcsolódik. A rendezvény ezt a szakralitást súlyosan megsértené.
Eskü alatt tett nyilatkozatok
Én, Vincze Erik eskü alatt a következő nyilatkozatokat teszem:
1. Kérem a tisztelt Rendőrkapitányságot a megfelelő eljárások lefolytatására, a felelős felelősségre vonására a magyar nemzet és a kereszténység védelme érdekében.
2. A leírtak a valóságnak megfelelnek
3. A leírtaknál több információ nincs a birtokomban. Ezek alapján személyes meghallgatásom illetve tőlem kért feljelentés-kiegészítés nem járna többletinformációval, tehát kérem ezek mellőzését.
4. Kérem adataim zárt kezelését.
New York, 17-06-2020
Tisztelettel,
V. Erik
(Szent Korona Rádió)