Ukránbűnözés és rendőrhiány sújtja Lengyelországot

Lengyelországot ellepték az ukrán maffiahálózatok, amit már nem csak a lakosok rebesgetnek, de a sajtóban is nyíltan beszélnek róla. Az ukrán menekültek magukkal hozták a korrupciót, a bűnözést, a banditákat. Eközben a rendőrség tehetetlen. Most már az EU-ban is megtapasztalhatjuk az ukránbűnözés problémáit.
Leszámolnának két világhírű budapesti cukrászdával, mert Szamos Miklós tulajdonos állítólag nem fizetett „védelmi pénzt”

Felszólították a Ruszwurm és a Korona cukrászda tulajdonosát, hogy ürítse ki az üzlethelyiségeit, és az előbbit május 9-én, míg az utóbbit 14-én adja át a végrehajtóknak. Szamos Miklós tulajdonos szerint az egész ügy azért csúcsosodott ki, mert V. Naszályi Mártának korábban nem fizetett védelmi pénzt, majd közölte, ellenállnak, és nem hajtják végre az utasítást, „ha […]