Magyarország demográfiai mélyrepülésen megy keresztül: Januárban majdnem kétszer annyian haltak meg, mint ahányan születtek

Sajnos nem most először kell beszámolnunk arról, hogy történelmi mélyponton van a gyermekszületés Magyarországon, miközben a halálozások volumene messze felülmúlja ezt az értéket.
Siralmas jövőkép: ismét 70 éves mélyponton a gyermekszületés hazánkban

Ahogy arról a 2024-es évet illetően is beszámoltunk, sajnos tavaly ismét történelmi mélyponton volt a gyermekszületés Magyarországon, miközben a halálozások volumene messze felülmúlja ezt az értéket. Ezek a számok még vészjóslóbban hatnak a jövőre nézve, ha belevesszük a képletbe azt a tényt is, hogy míg a magyar lakosság fogy, addig a jelentős részben kiilleszkedettekből álló […]
Demográfiai válság számokban: A fehéreknek leáldozott?

Bármennyire is sokkolóan hangzik, manapság már csak a világ népességének 2 százalékát (!) alkotják szülőképes korú fehér nők – írja a Magyar Jelen. Az 1950-es években a fehér népesség a világ népességének 28%-át tette ki, míg a négerek a 9%-át, de 100 év alatt ez az arány teljesen megfordul. Nagyon úgy tűnik, a fehérek népességfogyása […]
Mélyponton a hazai születésszám

2025 áprilisában mindössze 5323 gyermek született Magyarországon, ami az eddigi negatív rekord a születésszám szempontjából. Az eddigi rekordot az idén februári 5653 születés jelentette. Pedig ebben benne vannak a nyúl módjára szaporodó cigányok is, így a valóság mégdrámaibb.
Mélyponton: soha nem születtek eddig 6000-nél kevesebben egy hónapban

Idén februárban 5653 gyermek született, míg a halálozások száma 10 934 volt, közölte az előzetes adatokat a KSH. Mióta rögzítik az adatokat, soha nem volt olyan hónap, amikor 6000-nél kevesebben születtek volna.
Magyarország demográfiai mélyponton: soha nem született még ilyen kevés gyermek

A KSH friss adatai szerint 2024-ben mindössze 77 500 gyermek született, ami a valaha mért legalacsonyabb születésszám Magyarországon. A természetes fogyás jelentősen nőtt, a népesség pedig tovább csökkent. Látható, hogy nem elég pénzzel kitömni a fiatalokat, a gyermekvállalás elvi-eszmei, lelki döntés, nem anyagi. A liberalizmust és a gyermektelen propagandát kéne felszámolni…
Nem alakult kedvezően a születések száma júniusban sem
Az előzetes adatok szerint 2024 júniusában 6040 gyermek született és 8863 ember halt meg; 2023 júniusához képest a születések száma 17, a halálozásoké 5,9, a házasságkötéseké pedig 14 százalékkal csökkent – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Egyre gyorsuló ütemben fogy a magyarság
Gyászos demográfiai adatokat közölt a Központi Statisztikai Hivatal. Igaz ugyan, hogy 145 gyermekkel több született májusban, mint áprilisban, viszont többen is haltak meg az előző hónaphoz képest. A születések számának növekedésében csak az játszik szerepet, hogy az ötödik hónap egy nappal hosszabb áprilisnál, és ha kicsit jobban az adatok mögé nézünk, semmit sem változik a kiábrándító kép.
Ha ez így megy tovább, elfogynak az ukránok

2023-ban havonta átlagosan mintegy 16 100 csecsemő született. A háború előtt az újszülöttek száma havonta 21 000 és 23 000 között ingadozott.
Mélyponton az európai születési ráta miközben a migránsok csak jönnek és jönnek….

Németországban a születési ráta 2022-ben tízéves mélypontra süllyedt, miután csupán 738 819 gyermek született. Ez az arány azonban nem egyedülálló, Európa-szerte küzdenek a születések számának csökkenésével. A válság orvoslását azonban a mértéktelen bevándorlástól várják.