Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

A repontok kezelését is filippínó munkások végzik

Manapság sokat beszéltek a közéletben az úgynevezett repontokról, ahová le lehet adni a használt műanyag palackokat. Ezeket nyilván el kell szállítani, és információink szerint a MOHU a Waberer’s-et bízta meg ezzel a feladattal, így ezt a munkakört is filippínó vendégmunkások töltik majd be a magyar dolgozók helyett.

Mostantól csak 5000 forintig lehet visszaváltani a petpalackokat

Október 26-ától 5000 Ft-ban limitálták a tranzakciónként visszaváltható petpalackok értékét a MOHU automatáiban. Aki egyszerre 100 db-nál több flakont szeretne visszaváltani, annak külön tranzakciókban kell ezt végrehajtani. Ha nem szorulunk rá, akkor a petpalackokkal a nemzeti ellenállást is lehet támogatni a flakonok vissazváltásával

A települések több mint felén nem lesz REpont

Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke parlamenti indítványában rámutatott, hogy a visszaváltási díjas termékekkel kapcsolatos kormányrendelet több szempontból is életszerűtlen és átgondolatlan. A rendelet szerint nem szükséges visszaváltóhelyet létesíteni az ezer főnél kisebb lélekszámú településeken, pedig hazánk 3155 településéből 1765 ilyen kistelepülés.

Szétdobálják a szemetet a palackvadászok

Az új palackvisszaváltási rendszer bevezetése óta is sok visszaváltható palackot dobnak ki a kukákba, ami egy új iparágat teremtett: a „palackvadászok” – gyakran hajléktalanok és cigányok – a visszaváltható italcsomagolások után kutatva rendszeresen szétszórják a szemetet, ami komoly közterületi problémákat okoz. A jelenség különösen Budapest belső kerületeiben jelent gondot, ahol a rongálások és a közterületek […]

Kiakadtak a borászok a MOHU új üvegpalack szabályozása miatt

Több magyar borász méltatlankodik az új szabályozás miatt, mely 2024. július 1-től kötelezi őket arra, hogy csak regisztrált csomagolóanyagokban forgalmazhassák termékeiket, így a bort is. A borászok szerint ezek a bürokratikus követelmények szigorúbbak, mint a korábbi jövedéki adóztatás idején tapasztaltak. Néhány termelő úgy döntött, hogy nem fogadja el a szabályokat, és helyette kivárásra játszik.