1,3 millió euró közpénzből finanszírozta az EU a magyarországi „elnyomott” balliberális médiát

1,3 millió euró összegben kaptak támogatásokat a balliberális médiumok és politikai elemzőcégek az EU-tól, azaz az adófizetők pénzéből, miközben a tavalyi évben azzal kampányoltak adó 1%-ért, hogy „szegények” meg fognak szűnni, mert nincs elég pénzük. Alább a részletek a Magyar Jelen cikkéből.
Az objektív dögkeselyű független bal szárnya – Véleménycikk a tömegmédia hatalmáról

Jelen véleménycikk apropója az „átláthatósági” törvényjavaslat, de kifejtésre kerül a hazai – és nem hazai – tömegmédia romboló hatása, ami ezúttal szellemi szempontok alapján kerül górcső alá. Alább Mors Triumphalis bejegyzését változatlanul közöljük.
160 milliós amerikai támogatás a magyar baloldali médiának

Az amerikai nagykövetség ismét 160 millió forintot oszt szét a magyar – főként balliberális – médiumok között a „sajtószabadság erősítésére”. A döntés mögött Pressman helytartó áll, akinek a támogatása tavaly is számos baloldali médiumhoz jutott el. Újra a kérdés, hogy feladata-e egy külföldi ország nagykövetének, hogy beavatkozzon egy másik ország belügyeibe, és saját érdekei mentén […]