„Ez egy terror a vádlottak számára!” – Tüntetést tartottak Budaházyékért

2022. június 17-én több száz fő részvételével tartalmas felszólalásokkal, méltóságteljesen zajlott le a Hunnia koncepciós terrorperben 17 évre ítélt, jelenleg is börtönben sínylődő Budaházy György és 16 szabadlábon védekező vádlott-társa szabadulásáért, kegyelemben részesítéséért tartott, pártpolitika-mentes nemzeti civil rokonszenvtüntetés Budapesten a Gyorskocsi utcai büntetés-végrehajtási intézetnél. Itt tartják letartóztatásban Budaházy Györgyöt az idén március 16-án történt újabb […]
Még a szervezeteket sem tudta helyesen megnevezni kiszivárgott tiltólistáján a Facebook

A Facebooknak egy frissített, 100 oldalas listája szivárgott ki pár nappal ezelőtt az általuk veszélyesnek ítélt, így tiltott személyekről, szervezetekről és zenekarokról.
Kiengedték a koncepciós perben elítélt Szőcs Zoltánt és Beke Istvánt

A mai napon szabadon engedték a HVIM erdélyi vezetőit, a terrorizmus vádjával, koncepciós perben elítélt Beke Istvánt és Szőcs Zoltánt. Az ügyükben június elején már született egy kedvező határozat, akkor a Brassói Bíróság első fokon úgy döntött, Beke és Szőcs szabadulhatnak, az ítélet azonban nem volt jogerős.
Ismét elutasították Beke István feltételes szabadlábra helyezési kérését

Miután a feketehalmi börtönbizottság június 25-én másodszor is javasolta Beke István feltételes szabadlábra helyezését, a terrorizmus vádjával elítélt kézdivásárhelyi vármegyés ismét kérte a brassói bíróságon, hogy az ötéves büntetés letöltése előtt helyezzék szabadlábra feltételesen. A bíróság csütörtökön tárgyalta kérését, ám megalapozatlanként elutasította azt.
A börtönbizottság jóváhagyta Beke István feltételes szabadlábra helyezését

A feketehalmi börtön bizottsága csütörtökön másodszor tárgyalta a terrorizmus vádjával öt évre bebörtönzött Beke István feltételes szabadlábra helyezési kérését. Szőcs Zoltán egy hónappal később nyújthatja be ismét erre vonatkozó beadványát.
Elutasították Beke István szabadlábra helyezésének kérelmét az oláhok
A Brassói Bíróság csütörtökön alapfokon elutasította Beke István feltételes szabadlábra helyezési kérését, megalapozatlannak ítélve azt. 2020. június 23-a után felújítható a kérés. Az ítélet nem végleges.
A külügyminisztériumban akcióztak a vármegyések

Bejelentés nélküli petíció átadással okoztak meglepetést tegnap a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) tagjai. Miközben a román nagykövetséghez bejelentett tüntetésre készültek a hatóságok, megijedtek a követség dolgozói az előre meghirdetett „meglepetéstől”, addig a vármegyések a külügyminisztériumban jelentek meg váratlanul és adtak át egy petíciót, miközben a tüntetés résztvevői áthaladtak a minisztériumhoz.
A székely vármegyések politikai foglyok! Tüntetés volt Kézdivásárhelyen – szerdán Budapesten lesz

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) terrorizmus vádjával bebörtönzött két aktivistájának szabadon bocsátásáért tartottak tüntetést szombat este Kézdivásárhelyen, a megmozdulás résztvevői politikai foglyoknak tekintik az öt-öt éves börtönbüntetéssel sújtott Beke Istvánt és Szőcs Zoltánt.
Tüntetés Kézdivásárhelyen és Budapesten is: a Vármegye szerint az egész magyarságot érte megfélemlítés

A koncepcionális eljárásban öt-öt év letöltendő börtönre ítélt és elzárt székely vármegyések melletti kiállásra szólít fel a HVIM, rámutatva arra, hogy nemcsak őellenük, hanem az egész magyarság, a Magyar Állam megfélelmítése a célja a soviniszta román politikának. Szombaton Kézdivásárhelyen, jövőhét szerdán, 18 órától tüntetés Budapesten, ahova várnak mindenkit szervezettől és pártállástól függetlenül, hiszen „nemzeti minimum” az […]
Tovább folytatódott a székely terrorvád

Beke István székely vármegyés beszámolója olvasható lentebb a legutóbbi bukaresti tárgyalásról.