Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
áramszünet

Áramszünet: A spanyol kormány vészhelyzetet hirdetett

Hatalmas áramszünet rázta meg Spanyolországot és Portugáliát. Az egész napos áramkimaradás miatt sok helyen elment az internet, sőt, még a vízellátás is akadozott, emiatt a spanyol kormány vészhelyzetet hirdetett. A Telex cikkét, melyben több, kint élő magyar is nyilatkozott, változatlanul közöljük:

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A spanyol belügyminisztérium hétfő este nemzeti veszélyhelyzetet hirdetett a teljes országban tapasztalható, több órája tartó áramszünet miatt. A veszélyhelyzetet olyan tartományokban hirdetik ki, amelyek ezt kérik a kormánytól. Egyelőre Madrid, Andalúzia és Extremadura autonóm közössége kérte a spanyol kormányt erre – írja a BBC. Az országban egyelőre még sok helyen nem állt helyre az áramszolgáltatás.

Spanyolországban tizenhét úgynevezett autonóm közösség és két autonóm város van, ezek a régiók saját hatóságokkal rendelkeznek, de ilyen, az egész országot érintő vészhelyzetben ezek a régiók kérhetik a központi spanyol kormány segítségét, ahogy az most is történik.

A Red Electrica spanyol áramszolgáltató közlése szerint este tíz órára az ország áramigényének 35 százalékát már teljesíteni tudta a cég.

Azt olvasónk már megerősítette, hogy Madrid bizonyos részein este nyolc óra után már visszatért az áram, de a teljes városban még nem állt helyre minden szolgáltatás. Egy másik Madridban lévő olvasónk arról írt, hogy az emberek alapvetően nyugodtak maradtak, de néhányan inkább felfeszítették az áram nélkül nem működő poggyász-megőrzőket.

Madridban az összes önkormányzati fenntartású oktatási intézmény nyitva tart kedden is, nem lesz oktatás, de lesz elég tanár, hogy tudjanak vigyázni azokra a gyerekekre, akiknél ezt igényli a család a Guardian szerint.

Zsolt Valenciából írt nekünk arról, hogy a városban délután egykor ment el és kevéssel kilenc óra előtt tért vissza az áram. Beszámolója alapján az információk is nehezen terjedtek a városban, a helyiek sem értették, mi történik, és csak akkor tudtak meg többet, amikor hat után legalább a telefonhálózat használhatóvá vált.

Barcelonában egyelőre továbbra sincs mindenhol áram, egyik olvasónk szerint a vízellátás is szünetel több órája, beltéren teljesen sötét van. Egy másik barcelonai olvasónk szerint dél és este 8 között a legtöbben az utcán voltak, kisboltok működtek csak, azok is csak készpénzzel (Ilyenkor látszik, hogy miért is fontos a készpénzhasználat megőrzése -SZKR), de késő estére stabilizálódott a helyzet a városban.

József Marbelláról írt nekünk, ott durván este negyed 8-ig volt áramszünet. Egy másik olvasónk Málaga környékéről írt, ott már háromnegyed 5 környékén visszajött az áram, és a beszámoló szerint a helyiek elég nyugodtan fogadták a rendkívüli eseményt.

Olvasóink korábbi helyszíni beszámolóit ebben a cikkünkben gyűjtöttük össze.

Lisszabonból helyi idő szerint este 10 előtt nem száll fel repülő

Az áramkimaradásban érintett Portugália miniszterelnöke, Luís Montenegro azt írta az X-en, hogy a kormány folyamatosan egyeztet a hadsereggel, a kórházakkal és az élelmiszerláncokkal, hogy minden rászorulót elláthassanak.

A helyi áramszolgáltató, a REN szerint 750 ezer fogyasztó számára már visszaállították az áramot Portugáliában. A közleményük szerint Porto környékén hamarosan minden visszatérhet a normális kerékvágásba, és Lisszabonban közel járnak ahhoz, hogy visszatérjen mindenhol az áram.

Olvasónk Lisszabonból azt írta, hogy a városban óriási üdvrivalgás fogadta, amikor helyi idő szerint fél 9 környékén visszajött az áram. Egy másik olvasónk szintén Lisszabonból írt, ő azt írta, délutánra minden bolt bezárt, de alapvetően nyugodt volt a légkör a városban, még ha a jelzőlámpák nélkül közlekedési dugók alakultak ki a városban.

A portugáliai repülőtereket üzemeltető ANA bejelentette, hogy a lisszaboni Humberto Delgado reptérről helyi idő este 10 előtt biztosan nem indul járat hétfőn. A reptéren arra is felkészültek, ha sokaknak ott kell tölteniük az éjszakát – írja a Guardian.


(Telex nyomán Szent Korona Rádió) 

Telegram posztjaink (2026.06.23.)

Lövöldözés történt egy zsidó negyedben; Megszólalt az Erzsébet hídról a buzizászlókat eltávolító férfi; Fokozott rendőri jelenlét lesz a budapesti Pride idején – Telegram posztjaink (2026.06.23.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 23.

A pedofília elfogadtatásának kísérlete

Barcsa-Turner Gábor: A szabad szerelem jelszavával évtizedek óta zajlik az „érzékenyítés” a pedofília elfogadtatásának irányába

Menjünk ki a hálószobájukból?! – követelik. Hát akkor ők meg ...

LMBTQP

2026. 06. 23.

Telegram posztjaink (2026.06.22.)

Sulyok Tamás NER-báb helyett Tisza-báb köztársasági elnök jön; Orgia miatt rongálták meg a várat; A kommunizmus és a genderizmus ugyanannak az eszmének két arca; – Telegram posztjaink (2026.06.22.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 22.

Erzsébet híd zászló

HVIM: Elismerésünk az LMBTQP-rongyokat az Erzsébet hídról eltávolító hazafinak!

A HVIM – Magyar Ellenállás közleményben reagált arra, hogy egy ...

64

2026. 06. 22.

Telegram posztjaink (2026.06.21.)

Franciaországban gyilkolhatott a Moszad; Visszavonta Zelenszkij kitüntetését a lengyel elnök; XIV. Leó pápa megint a migránsokat védi – Telegram posztjaink (2026.06.21.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 21.

Erzsébet híd zászlók

Itt a „Pride hónap”, gőzerővel tombol az LMBTQP-lobbi hazánkban

A hagyományos értékekkel szemben álló LMBTQP-lobbiszervezetek politikai befolyásának erősödését jelzi, ...

LMBTQP

2026. 06. 21.