2025 szeptemberében egy ceglédi középiskolásnak nem volt kedve kompetenciamérést írni, ezért szóváltásba keveredett a tanárokkal, majd arcon ütötte az igazgatóhelyettest – írta meg a Kuruc.info. A diáknak nem ez volt az első ügye az iskolában, szóval valószínűleg mindenkinek van egy sejtése a származásáról.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítve a háborús hírekkel és a nagyvilág történéseivel
A közlemény szerint a ceglédi fiú egy helyi középiskolába járt, ahol 2025 szeptemberében tartották az országos kompetenciamérést. A fiatalkorú nem akarta végrehajtani a feladatokat, “szóváltásba keveredett” a teremben tartózkodó pedagógusokkal.
Az egyik tanár a fiú fegyelmezése érdekében a tanterembe hívta az iskola igazgatóhelyettesét. A diák vele is “szóváltásba került”, trágár szavakkal illette, és ököllel arcon is ütötte őt, könnyű sérüléseket okozva.
A pedagógust közfeladatot ellátó személynek kell tekinteni – hangsúlyozták.
Az esetet megelőzően, még 2025 szeptemberében a fiatalkorú vádlott egy másik diákkal került konfliktusba, akinek a ruháját festékkel leöntötte, majd bosszúból, mivel a sértett jelezte a történteket a tanárnak, megverte az osztálytársát.
A Budakörnyéki Járási Ügyészség a fiatalkorút közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette mellett alapeseti és minősített könnyű testi sértés vétségével vádolja. A vádlott bűnösségéről a Ceglédi Járásbíróság fog dönteni – áll a közleményben.
Megijedt szegény, azért ütött, ez teljesen érthető
A középiskolás elismerte, hogy megütötte a pedagógust, és azzal indokolta a tettét, hogy megijedt tőle – írja a 24.
Hajnal László Péter, a Pest Vármegyei Főügyészség szóvivője a lap megkeresésére azt felelte, hogy az ügyészség 1 év 6 hónap fiatalkorúak börtönében való felfüggesztett szabadságvesztést kért a vádlottra azzal, hogy rendeljenek ki mellé pártfogót.
A vádirat szerint a ceglédi fiú egy helyi középiskolába járt, ahol 2025 szeptemberében tartották az országos kompetenciamérést. A fiatalkorú nem akarta végrehajtani a feladatokat, és “szóváltásba keveredett” a teremben tartózkodó pedagógusokkal. Az egyik tanár a fiú fegyelmezése érdekében a tanterembe hívta az iskola igazgatóhelyettesét.
A diák vele is “szóváltásba került”, és azt mondta neki, hogy
nem kell annyit pofázni, nagyfejű!
Ebből is látszik, milyen félénk kisfiúról van szó…
Az igazgatóhelyettes ekkor visszalépett a vádlotthoz, és alulról belerúgott egy kicsit a székébe azért, hogy hagyja abba a cselekményét, ezután pedig fiú ököllel megütötte az igazgatóhelyettest. Az áldozat könnyű sérüléseket szenvedett.
Az ügyész azt mondta, hogy a fiú elismerte, hogy megütötte az igazgatóhelyettest.
Azt mondta, hogy szólt a pedagógusnak, hogy egy másik teremben szeretné megírni a felmérőt. Ekkor a tanár szólt az igazgatóhelyettesnek, aki úgy ment be a terembe, hogy kiabált és szidalmazta őt. Nem túl életszerű állítása szerint azt mondta neki az igazgatóhelyettes, hogy „ki ez a senkiházi köcsög?”, és amikor megkérdezte tőle, hogy miért beszélt vele így, akkor a pedagógus nem válaszolt neki.
– Ekkor utána szóltam, hogy nagyfejű. Erre visszajött, és úgy belém rúgott a székkel együtt, hogy elestem. Annyira kiabált, hogy még a nyála is fröcsögött. Amikor felálltam, akkor még mindig ott állt az ajtóban. Megijedtem tőle, ezért megütöttem – idézett az ártatlan (és természetesen igazmondó) “fiú” vallomásából az ügyész.
Az elkövetőnek egyébként már nem ez volt az első ügye az iskolában. Korábban egy másik diákkal “került konfliktusba” (magyarul: őt is megtámadta – a szerk.), akinek a ruháját festékkel leöntötte, majd bosszúból, mivel a sértett jelezte a történteket a tanárnak, megverte az osztálytársát.
Cigány sportszerűség: Verekedés miatt 10 évre eltiltották Domoszló U15-ös focistáját
Ezek is C-vitaminosak lesznek: 13 és 15 éves “fiatalok” gyilkolták meg iskolatársukat Erdélyben
Senki nem akarja a cigányokat pesztrálni – Rengetegen hagyták el a gyermekvédelmet
(Kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)

