Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság
Putyin békefenntartók

Macron békefenntartókat küldene Ukrajnába, de Putyin figyelmeztet: az oda küldött csapatok legitim célpontok

A békét csendben akadályozó ukránpárti európai vezetők Párizsban egyeztettek Zelenszkijjel. A találkozó után Macron arról beszélt, hogy békefenntartókat küldene az EU Ukrajnába, amit Putyin határozottan elutasított: figyelmeztetett, hogy az Ukrajnába küldött csapatok legitim célpontokká válnak.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken elutasította azt a nyugati javaslatot, amely szerint ha életbe lépne a tűzszünet az orosz–ukrán háborúban, akkor már másnap „biztonsági erőket” telepítenének Ukrajnába, írja a BBC. Putyin arra reagált így, hogy az ukránpárti európai vezetők koalíciójának csütörtöki, párizsi találkozója után Emmanuel Macron francia elnök bejelentette: huszonhat ország vállalja, hogy különböző mértékben, de a békekötés után „szárazföldön, tengeren és levegőben is” részt vesz Ukrajna biztonságának garantálásában.

Az orosz elnök amellett, hogy elutasítja a javaslatot, arra is figyelmeztetett, hogy

az Ukrajnába küldött csapatok legitim célpontok lesznek, különösen, ha most küldenék oda őket.


Az alaszkai Trump–Putyin-találkozó után a BBC szerint jelenleg kicsi az esély a tűzszünetre. Macron hangsúlyozta, hogy a csapatokat „bármilyen új, jelentős agresszió” megakadályozására küldik, és nem a frontvonalra.

Donald Trump augusztus közepén találkozott Putyinnal Alaszkában, nem sokkal később pedig Washingtonban fogadta Zelenszkijt és a vele hívatlanul érkező más európai vezetőket. Az amerikai elnök a tárgyalások után arról beszélt, hogy a békéhez személyesen kell találkoznia az ukrán és az orosz vezetőnek. Később kiderült, hogy az orosz vezetés nem akar részt venni a Trump által felvetett hármas találkozón, ahol Putyinnal tárgyalt volna Zelenszkij, majd csatlakozott volna hozzájuk az amerikai elnök. A Kreml szerint Putyin meghívta tárgyalni Zelenszkijt Moszkvába.

A koalícióval folytatott tárgyalás utáni csütörtöki sajtótájékoztatón Zelenszkij arról is beszélt, hogy szerinte Donald Trump nagyon nem örül annak, hogy európai országok olajat vásárolnak Oroszországtól, amivel „az orosz háborús gépezetet támogatják”.

A sajtótájékoztatót azután tartották, hogy az amerikai elnök az európai vezetőkkel egyeztetett csütörtökön. A találkozón részt vett Zelenszkij is, Trump pedig telefonon csatlakozott hozzájuk. Az ukrán elnök a sajtótájékoztatóján név szerint megcélozta Magyarországot és Szlovákiát is, és kijelentette: a Barátság kőolajvezeték elleni támadások kifejezetten e két ország „szankcionálását” szolgálták.

Zelenszkij: a Barátság kőolajvezeték elleni támadással szankcionáltuk Magyarországot és Szlovákiát

Budapesten jöhet létre a Putyin-Zelenszkij találkozó

Putyin megérkezett a kínai SCO csúcstalálkozóra

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

A GYERMEKVÉDELMI TÖRVÉNY ELTÖRLÉSÉT KÖVETELI A HÁTTÉR TÁRSASÁG; EGYRE LÁTVÁNYOSABBAK A NÉZETKÜLÖNBSÉGEK IZRAEL ÉS AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK KÖZÖTT; ÚJABB ERDÉLYI FALUBAN FOGYTAK EL A MAGYAROK – Telegram posztjaink (2026.06.16.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 16.

Válaszcsapás

Válaszcsapás: Ki a valódi nemzetbiztonsági veszély?

A katonai elhárítás vegzálásai miatt néhány dolgot tisztába tesz Barcsa-Turner ...

64

2026. 06. 16.

Monroe 2.0

Egyre erőszakosabban igyekszik fenntartani hegemóniáját az USA Dél-Amerikában

Az Amerikai Egyesült Államok a teljes nyugati féltekén fenn akarja ...

Geopolitika

2026. 06. 16.

Már a közmédiába vitték volna az LMBTQP-lobbistákat

A külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-lobbiszervezet Amnesty International számolt ...

LMBTQP

2026. 06. 16.

Hunnia-ügy

Dobjuk össze: Adománygyűjtés a Hunnia-ügy vádlottjainak perköltségére

Ugyan a Hunnia-ügy vádlottjai 2023-ban kegyelmet kaptak, de ezzel nem ...

Hírek

2026. 06. 16.

USA-Irán megállapodás

Az USA-Irán megállapodás legfontosabb sarokpontjai – Izrael nem békél meg?

Donald Trump bejelentette, miszerint az USA és Irán közötti béketárgyalások ...

Közel-Kelet

2026. 06. 15.