A főpolgármester nem látja a fától az erdőt. Az ukránok nemcsak hogy a magyarjainkat viszik a frontra, vagy éppen Kárpátalja kap találatot az ő háborújuk miatt, de még meg is fenyegetik hazánkat. Ahelyett, hogy közös erővel kiállnánk és megvédenénk a magyarokat, Karácsony Gergely inkább tövig benyal Ukrajnának…
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Zelenszkij burkoltan megzsarolta Magyarországot, arra célozva, hogy csak akkor nem fogják támadni a Barátság kőolajvezetéket, ha hazánk álláspontja megváltozik Ukrajna EU-csatlakozásáról. Volodimir Zelenszkij fenyegetőzik, és hazánk szuverenitását támadja – erre reagált közösségi oldalán Németh Balázs.
„Azért most már álljon meg a menet!
Az ukránok tegnap – előbb Zelenszkij elnök, majd az egyre harciasabb külügyminisztere – minden korábbinál konkrétabban megfenyegették Magyarországot:
»Ha nem támogatják a magyarok Ukrajna uniós csatlakozását, akkor szétlövik a Barátság olajvezetéket« – alig burkoltan ezt üzente Zelenszkij, egy pökhendi, álmagabiztos vigyor társaságában” – kezdte bejegyzését a parlamenti Fidesz-frakció szóvivője. Kiemelte:
“Az ukrán külügyminiszter később hozzátette egy írásos üzenetben, hogy »tetszettek volna korábban leszakadni az orosz olajról, akkor most nem okozna gondot, hogy szétbombázzuk a vezetéket«. Zavarba ejtő stílus egy olyan ország vezetőitől, amelyik a földgáz- és az áramszükségletének mintegy 40-50 százalékát Magyarország felől kapja. Természetesen Brüsszel továbbra is hallgat.
Akinek szeme van, látja: Zelenszkij és brüsszeli barátai elbukták a háborút.
Romokban Ukrajna, több mint egymillió(!) emberük meghalt, az ország területének mintegy 20 százaléka orosz kézen. A lakosság legalább fele elmenekült, az Európai Unió pénzét három és fél év alatt elégették.
Se ember, se fegyver, se pénz, hogy megfordítsák a háború menetét”
– tette hozzá.
“Mi történik? Magyarországon töltik ki a dühüket.
Azzal a hamis illúzióval csapják be magukat és vezetik meg a liberális médiát, hogy ha Magyarország hozzájárulna/hozzájárult volna Ukrajna uniós csatlakozásához, akkor most más lenne a helyzet.
Dehogy lenne más. Egyetlen dolog lenne más: még a jelenleginél is sokkal nagyobb bajban lenne az Európai Unió.”
– zárta bejegyzését Németh Balázs.
Hazánkat fenyegetik, de Karigeri most se látja a fától az erdőt
“Ukrajna függetlenségének 34. évfordulóján újra ukrán nemzeti színekben a Lánchíd. Mert Ukrajna függetlensége mellett kiállni egyszerre erkölcsi kötelességünk és elemi nemzeti érdekünk”
– írta a főpridemester a Facebookon…
(Magyar Nemzet és Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)