Néhány nappal ezelőtt az EasyJet EZY609-es járatán, amely London Luton repülőteréről Glasgow felé tartott, egy 41 éves indiai utas magából kikelve bombával fenyegetett, a férfit az utasok bátor közbelépése tudta megfékezni.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az említett járaton egy férfi kilépett a mellékhelyiségből, majd a kezét a feje fölé emelve kiáltozni kezdett.
„Allahu Akbar!”, „Halál Amerikára!”, Halál Trumpra!”
felkiáltásokkal zaklatta fel a többi utast, majd közölte, hogy bomba van nála – írja a Sky News.
BREAKING: A man on an EasyJet flight over the UK was caught on video shouting:
“I’m going to bomb the plane… Death to America, Death to Trump — Allahu Akbar”
The incident shook passengers — yet legacy media refuses to cover it.
No major headlines. No accountability. Just… pic.twitter.com/PxrlrqTSAn
— Tony Lane 🇺🇸 (@TonyLaneNV) July 27, 2025
Az indiai állampolgárságú ámokfutót egy szerb állampolgárságú férfi terítette le egy határozott mozdulattal. A jelenetet felvették videóra, ami aztán bejárta a közösségi médiát. A szemtanúk szerint a férfi csak a nála sokkal kisebb légikísérőkkel mert keménykedni.
A légikísérők gyorsan átvizsgálták az ámokfutó férfi poggyászát, és végül szerencsére senkinek nem esett baja.
Az eset rávilágít a légi közlekedés sebezhetőségére és az utasok szerepének fontosságára a biztonsági helyzetekben. Az, hogy az utasok saját kezdeményezésükre cselekedtek, és megfékezték a potenciális terroristát, bizonyítja: a biztonság kollektív felelősség.
A 41 éves férfi jelenleg őrizetben van, és a terrorizmust elhárító egységek folytatnak ellene vizsgálatot. Az egyik utas megjegyezte: „Olyan volt, mint egy komédia-sketch” – utalva a helyzet szürreális voltára.
Lövöldözés volt egy oslói bevásárlóközpontban – Csak nem migránsok?
(Index nyomán Szent Korona Rádió)